Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako sa starať o látky, aby nám vydržali dlho ako nové

Kúpime si krásne nové látky a tešíme sa ako si z nich niečo ušijeme. Aby nám však farby a materiál ostali dlho ako nové, je potrebné sa o ne aj správne starať. Nemusíme vám isto pripomínať, že perieme spolu vždy podobné farby, ale aj taká teplota žehlenia je mimoriadne dôležitá. V dnešnej dobe je sušička prádla už stálou súčasťou mnohých domácností. Ani si však neuvedomíme a náš pomocník nám látku raz dva poškodí.

Pripravili sme si preto prehľad ošetrovania materiálov, ktoré nájdete u nás v ponuke.

BIO úplety  – prať na 40°C , žehliť na strednom stupni(150°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky, zrážanlivosť 5%

Úplety a teplákovina – prať na 30°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), nebieliť, nečistiť chemicky.

Bavlnené látky - prať na 30°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), nebieliť, nečistiť chemicky.

Prešívané látky -  prať na 30°C, žehliť na nízkom stupni(110°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Jednofarebná teplákovina, úplet  - prať na 40°C, žehliť na nízkom stupni(110°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Warmkeeper/Alpenfleece - prať na 30°C, nežehliť, nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky.

Softshell - prať na 30°C, nežehliť, nesušiť v sušičke, nebieliť, profesionálne chemické čistenie, nepoužívať aviváž.

Fleece - prať na 40°C, žehliť na nízkom stupni(110°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, profesionálne chemické čistenie, nepoužívať aviváž.

Sherpa - prať na 30°C, nežehliť, nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky.

Patenty - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky.

Satén - prať na 40°C, žehliť na nízkom stupni(110°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), nebieliť, nečistiť chemicky.

Svetrovina - prať na 30°C, nežehliť, nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky.

Dvojitá gázovina - prať na 30°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), nebieliť, nečistiť chemicky.

Velboa(umelá kožušina) - prať na 30°C, žehliť na nízkom stupni(110°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Flanel - prať na 30°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), nebieliť, nečistiť chemicky.

Šušťák - prať na 40°C, žehliť na nízkom stupni(110°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky.

Prací kord - prať na 30°C, žehliť na nízkom stupni(110°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky.

Tyl - prať na 30°C, nežehliť, nesušiť v sušičke, nebieliť, nečistiť chemicky.
 
Výstuže

Arachne - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

FIX30 - prať na 60°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na nízkom stupni(do 60°C), možno bieliť, profesionálne chemické čistenie.

Fuse´n´Tear - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Klíženka - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Lamifix – neprať, nečistiť chemicky, nebieliť, nesušiť v sušičke.

Novopast - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Ronar Fix LUX - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Ronofix - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Ronolin - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Sakon - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

PES výplň - prať na 95°C, nežehliť , v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), možno bieliť, profesionálne chemické čistenie.

Termolin - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Termolin AL – ručné pranie, žehliť na strednom stupni(150°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Vefix - prať na 40°C, žehliť na strednom stupni(150°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Zaro - prať na 40°C, žehliť pri maximálnej teplote(200°C), v sušičke sušiť na normálnom stupni(do 80°C), nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Decovil - prať na 30°C, žehliť na strednom stupni(150°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Vatelín - prať na 30°C, žehliť na strednom stupni(150°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, profesionálne chemické čistenie.

Viesofix - prať na 60°C, žehliť na strednom stupni(150°C), nesušiť v sušičke, nebieliť, profesionálne chemické čistenie.
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.