Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako šiť úplety?

Úplet je úplne najvďačnejší materiál na nosenie. Milujú ho naše deti a milujeme ho aj my. Prispôsobí sa telu, nikde to neťahá, nikde to netlačí....len keby sa šil ľahšie. Pokiaľ začínate, máme pre vás pár základných rád.

V prvom rade úplet VŽDY operte na 30 – 40 °C. Každý výrobca uvádza inú zrážanlivosť a niekedy je to až 20%. Z osobnej skúsenosti viem, že je to oveľa menej. Ale istota je istota. Veď keby ste to dali omylom prať na 60°C hneď je z toho aj 40%.
Látku máte už vypranú, máte pripravený strih a ide sa šiť.
Pri vystrihovaní dávame VŽDY pozor na smer, ktorým sa látka naťahuje a na vzor.
Veľa z vás rieši otázku, či treba na úplety overlock alebo nie. Pokiaľ začínate s úpletmi a budete šiť pre vlastnú potrebu, počkajte chvíľu s kúpou. Namiesto overlocku si okraje začistíte cik-cak stehom. Samozrejme to nikdy nebude vyzerať tak profesionálne ako s overlockom, ale na začiatok stačí. Keď už budete šiť ako draci, tak je čas zainvestovať. Nešijeme klasickým stehom. Veľa šijacích strojov už má špeci pružné stehy alebo použijete cik-cak.
Pripravíme si ihlu s guľatou špičkou alebo strečovú ihlu. Klasická by totiž mohla látku prederaviť a vytiahnuť očko. Toto platí aj na špendlíky alebo špendlite naozaj opatrne. Maximálnu efektivitu dosiahnete s elastickou niťou. Určite odporúčame.
A ešte jedna rada na záver – pri šití látku nenaťahujeme:)

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.