Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.
Vedeli ste, že pri objednávke nad 20 eur platíte poštovné iba 2 EURÁ ? A od 60 Eur vôbec nič ?

CORK - SnapPap

Cork - korok. Špeciálna látka, ktorá vďaka zloženiu 50% korok + 25% bavlna a 25% PL zachováva vôňu a vzhľad korku, ale dá sa z nej ušiť mnoho kreatívnych vecí, ako sú nákupné tašky, kabelky, peračníky, atď.

SnapPap je nový materiál, ktorý spôsobil obrovský boom v krajčírskom odvetví. Jedná sa o jedinečný papier v kožennom vzhľade, pozostáva zo zmesi Papier-Plastika(celulóza, latex) a ktorý sa dá prať aj v práčke. Je 100% vegánsky. Materiál neobsahuje žiaden Pentachlorophenol, PVC alebo BPA a nie je škodlivý pre zdravie ani životné prostredie. Snap pap je absolútne odolný proti roztrhnutiu. Dá sa s ním veľmi ľahko čisto pracovať, ľahúčko šiť a povrch je odolný proti oderu. SnapPap bol vyrobený v Nemecku. Skladá sa z viac ako 60% celulózy, zvyšnými zložkami sú farebné pigmenty a latex.
SnapPap sa dá veľmi rôzne využivať, tu platí, že fantázii sa medze nekladú, čiže možno ho využívať na šitie, lepenie, dá sa naň tlačiť farba, Flexfólia, môže sa pomaľovať, razítkovať, zafarbovať a tak ďalej...Hodí sa na rôzne krajčírske projekty, hlavne na šitie tašiek a peňaženiek, ako výstuže aj aplikácie.
SnapPap má hrúbku 0,55 mm.  Je dostupný vo farbách biela, bledo sivá, bledo hnedá, tmavo hnedá a čierna. Odporúča sa pred použitím oprať, materiál tým bude mäkší a dá sa s ním ľahšie pracovať. Praním tiež získava svoj charakteristický koženný vzhľad. Zráža sa minimálne. Môže sa prať v práčke do 60 stupňov. My odporúčame prať pri 40tich stupňoch a s normálnym pracím prostriedkom (či už prášok alebo tekutý) a bez aviváže. Môže sa bezpečne používať aj v sušičke. Materiál nezanecháva žiadne vlákna a je odolný aj voči vysokým teplotám. Môže sa žehliť aj na vyššom stupni aj pri žehlení s parou. Celkom hladký bude, keď vlhký SnapPap budeme žehliť na pare. To platí aj pre nevypratý SnapPap.
SnapPap sa dá aj vyšívať, ručne aj strojom, ale pri vyšívaní strojom môže dôjsť k menším problémom, preto sa lepšie vyšíva ručne. V každom prípade zo zadnej strany začať vyšívať. Materiál sa dá spracovať bežnými reznými nástrojmi ako sú nožnice, frézy atď. Neodporúčame používať dobré kvalitné nožnice na tkaniny, pretože jeho papierová časť ich môže vytupiť. Môže sa kľudne nastrihať aj na tenké pásiky, ostanú stabilné a netrhajú sa. Takže je vhodný aj na popruhy, tašky, pri spracovaní bižutérie atď...
 • Novinky• Výpredaj• Nezabudnite
 
Zoradiť podľa:

Vybrať podľa farebnosti

Vybrať podľa gramáže

Sme tam kde ste aj vy

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.