Články

Všetky kategórie

Blog

Kontakt

Jak se šije z teplákoviny?

Rady od skúsených krajčírok

Jak se šije z teplákoviny?

Co to je teplákovina? Teplákovina (= výplněk) je pletenina vyztužená výplňkovou nití. Mívá vyšší gramáž, je silnější (tzn. tlustší). Nepočesaná teplákovina - rubová strana se smyčka. Počesaná teplákovina - rubová strana s jemným chloupkem (smyčky jsou "rozčesány" do hladka). Výplněk nebývá tolik pružný, ale s elastanem je super! Použití na tepláky, mikiny, sportovní oděvy...

Ako ušiť - Vankúšik v tvare písmena

Fotopostupy

Ako ušiť - Vankúšik v tvare písmena

Poznáte ten pocit, keď Vám z nejakej krásnej látky ostanú zvyšky a je ich Vám ľúto vyhodiť? Látka nemusela byť ani veľmi drahá, ale vo Vašom srdci si našla špeciálne miesto. Mnohokrát si ani neuvedomíme, že zo zbytkov sa dá ešte čo-to pekné vytvoriť. Práve aj takýto vankúšik si môžete vyrobiť z látky, ktorú by ste inak už vyhodili. Vankúš je vhodný ako dekorácia postele tých najmenších, ale nemusí zdobiť len posteľ. Čo tak mu vybrať pekné miesto v knižnici alebo povesiť ho na stenu?

Ako ušiť - Elegantná sukňa s rozparkom

Fotopostupy

Ako ušiť - Elegantná sukňa s rozparkom

Asi sa zhodneme na tom, že najradšej sa každá z nás cíti vo svojom oblečení pohodlne. Pohodlným oblečením nemusí byť hneď však iba veľký sveter a tepláky či rifle. Pohodlne sa môžeme cítiť aj v elegantnom oblečení. Je však potrebné zvoliť si príjemnú látku a správny strih. Prací kord, z ktorého je vyrobená nasledovná sukňa, je mäkká hrejivá látka, v ktorej sa aj vďaka rozparku na zadnej strane budete cítiť príjemne po celý deň.

Zobraziť ďalšie články (zostáva 52)

Sme tam kde ste aj vy

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.