Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Detský nákrčník

Čo potrebujete?

 

 

  • Pružnú hrejivú a príjemnú látku. Nákrčník je dvojvrstvový, na prechodné obdobie vám stačí použiť bežný úplet, na zimu by som odporučila fleece alebo teplákovinu. Ja veľmi rada šijem i z vlnených úpletov. Je to len a len na vás, fantázie sa medze nekladú :)

 

 

 

  • Rozmer látky: šírka sa odvíja od pružnosti látky a hlavičky dieťatka. Nižšie nájdete tabuľku odporúčaných rozmerov. Ráta s elasticitou látky 20-30%. Pokiaľ máte menšiu, alebo si nie ste isté, odporúčam pre istotu pridať pár centimetrov do šírky. V prípade potreby nákrčník jednoducho zúžite. 

 

 

 

Obvod hlavičky 40 42 44 46 48 50 52
Šírka látky 78 cm 82 cm 84 cm 88 cm 92 cm 96 cm 100 cm
Dĺžka látky 72 cm 72 cm 72 cm 72 cm 72 cm 72 cm 72 cm

 
Látku vystrihnite do požadovaného rozmeru.

Ako ušiť - Detský nákrčník

Teraz sa pustíme do šitia. To bude ozaj rýchle. Len si dajte pozor, aby ste šili pružným švom (najlepšie overlockový, ale použiť môžete i cik-cak). Okraje látky vždy začistite.
 
1) Látku prehneme pozdĺžne na polovicu. Zošijeme.

Ako ušiť - Detský nákrčník
 
2) Látku obrátime tak, aby sme mali šev skrytý vnútri nákrčníka. Prežehlíme. Teraz prišijeme k sebe bočné strany nákrčníka. Odporúčam si ich najprv ručne zošiť stehovacou niťou. Ide o 4 vrstvy látky, ktoré sa „ľúbia“ posúvať. Bez tejto predprípravy vám začiatok a koniec švu nemusí nadväzovať a nevyzerá to pekne.

Ako ušiť - Detský nákrčník

Ako ušiť - Detský nákrčník

Prešijeme a začistíme. Nákrčník obrátime, prežehlíme a máme hotovo.

Ako ušiť - Detský nákrčník

Vaša tvorivá mama

(www.tvorivamama.sk)

 

 

 

 

 

E-mail Facebook Instagram