Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Teplákovina

Teplákovina Metráž – Výhodne kúpiť


Dnes sa už veľmi často vyrába moderné a pohodlné oblečenie práve z teplákoviny. Táto látka má veľmi veľa pozitívnych vlastnosti, vďaka ktorým má naozaj všestranné využitie. Teplákovina je priedušná, pružná a veľmi pohodlná na nosenie. Teplákovina sa hodí perfektne na šitie:
  • Teplákov
  • Mikín
  • Športového oblečenia
  • Oblečenia na voľný čas
V letnom období odporúčame kúpiť si nepočesanú teplákovinu alebo teplákovinu modal. S týmito látkami sa veľmi jednoducho a ľahko pracuje. Avšak rovnako aj pri iných látkach, pri šití používajte ihly s guľatou hlavičkou. Materiál tým bude obzvlášť dobre chránený.

Ak si chcete kúpiť Teplákovinu, v eshope nájdete naozaj obrovský výber. Máte možnosť vybrať si z rôznych kvalít a dizajnov. Ak ste si našli ten správny dizajn pre Vás, môžete si Teplákovinu ako metráž rýchlo a jednoducho objednať.

  • Dizajnová teplákovina • Jednofarebná teplákovina • Novinky • Výpredaj • Nezabudnite
Zoradiť podľa:

Teplákovina Duck
Teplákovina Duck
12,90 €
6,00 € / m Ušetríte: 7 € (54%) Detail
 
 
 

Čo presne znamená Teplákovina


Teplákoviny sú vyrobené z bavlny. Ide o špeciálnu látku z elastickej tkaniny, podobná tenkému úpletu. Podľa typu látky sa do bavlny  pridáva aj malé množstvo elastanu, aby bola látka pružnejšia. Teplákovina je o niečo hrubšia, pretože pozostáva z viacerých vrstiev tkaniva. Navyše sa pri výrobe pridáva špeciálna tkanina k základnej, ktorá vytvára špeciálnu štruktúru na rubovej strane látky. Táto strana látky je na dotyk mierne drsnejšia, vďaka čomu je aj teplejšia ako úplet.

Rôzne vlastnosti teplákovín


Počesaná teplákovina má mierne zateplenú rubovú stranu, ktorá môže v skutočnosti absorbovať trochu potu. Hrubší materiál zaisťuje, že dostatočne zahreje. Počesaná teplákovina je predovšetkým priedušná, čím zaručuje dobrú teplotnú rovnováhu. Je vhodná na vrchné časti oblečenia, hlavne v zimnom období. Naopak letná nepočesaná teplákovina je z vnútornej strany tenšia a hladšia. Jemne pružiacia. Teplákovina je vo všeobecnosti veľmi jemný a na dotyk príjemný materiál, ktorý sa dá ľahko a jednoducho spracovať pri výrobe pohodlných kúskov oblečenia. Z toho dôvodu je tento druh látky veľmi obľúbený aj v detskej móde.

Elastická detská Teplákovina sa hodí perfektne na aktivity vo voľnom čase. V eshope  nájdete veľké množstvo teplákovín s detskými motívmi.  Predovšetkým jemná, mäkučká, počesaná teplákovina je u detí veľmi obľúbená. Hlavne rubová strana počesanej teplákoviny je na dotyk príjemná, hrejivá a z toho dôvodu je obľúbená na šitie čiapok a šálov.

Aj dospelí majú radi jemný a pohodlný materiál. Z teplákoviny môžete ľahko a rýchlo ušiť napríklad mikiny, šaty, tepláky, teplákové súpravy atď. Výber vzorov a farieb je naozaj obrovský. V našom eshope máte možnosť vybrať si z jednofarebných, ale aj vzorovaných teplákovín. Pri takom obrovskom výbere si určite rýchlo nájdete ten správny vzor pre Vás alebo ostatných členov rodiny.

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.