Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

AKO UŠIŤ - DLHÉ KORZETOVÉ ŠATY

Leto nám opäť otvára možnosti mnohých spoločenských akcií, na ktoré sa treba patrične vystrojiť. Okrem podujatí hlási veľký návrat aj korzetový strih, ktorý sa s veľkou obľubou kombinuje do bežných outfitov. My si však ukážeme, ako si túto nestarnúcu strihovú klasiku ušiť v elegantnom prevedení.Čo budeme potrebovať:

- 5 metrov taftu ľubovoľnej farby
- 1,5 metra podšívky
- kostice a tunely na ich navlečenie
- zips
- saténovú stuhu
- šijacie potreby a šijací stroj1. Ako prvé si podľa strihu na korzet vytvoríme šablóny, ktoré prenesieme v potrebnom počte na látku a vystrihneme.
2. Po jednotlivých kusoch zošijeme zvlášť podšívku a zvlášť vrchnú saténovú časť.
3. Rubovú a lícnu stranu prišijeme správnymi stranami k sebe. Véčkový výstrih korzetu nadstrihneme aby sa nám dal bez problémov otočiť. Korzet otočíme.
4.-5 Na miesta, kde sme spájali jednotlivé časti korzetu našijeme z vnútornej strany výstužové kostice.
6. Zo stuhy rovnakej farby ako budú šaty si vystrihneme 10 kúskov dlhých cca 6cm.7. Tieto prúžky prehneme na polovicu a vložíme medzi podšívku a vrchnú časť. Upevníme špendlíkmi a prešijeme.
8. Véčkovy výstrih v korzete ozdobíme našitím štrasového prúžku.
9. Na viazačku si zo stuhy odstrihneme ešte jeden 70cm dlhý pás. Výroba sukne bude podstatne jednoduchšia. Z látky si vystrihneme 3m široký pás látky. Dĺžka závisí od vašej výšky. Látku zaendlujeme, v páse nariasime. Buď necháme sukňu jednoduchú alebo ju môžeme ozvláštniť rozparkom na jednej strane tak, ako som to urobila aj ja. Na zadnú stranu, presne pod šnurovačku všijeme zips. Korzet a sukňu správnymi stranami zošijeme k sebe. Ja som sa rozhodla tento model ozvláštniť ešte odnímateľnými balónovými rukávmi. Zo zvyškov látky si vystrihneme dva obdĺžniky 50x30cm. Preložíme ich na polovicu a vo vrchnej časti ušijeme tunel, do ktorého navlečieme gumu, po stranách zošijeme. Postup zopakujeme aj na druhý rukáv. Rukávy môžeme prišiť o korzet pár ručnými stehmi, alebo ich nechať čisto ako odnímateľné.

E-mail Facebook Instagram