Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Rolákové šaty

Potrebujeme:

- 1,65 x 1,8 m warmkeeperu ľubovoľnej farby
- šijacie pomôcky, nožnice, meter..
- šijací stroj 

Ako ušiť - Rolákové šaty

Pracovný postup:

1, Ako prvé si dvakrát vystrihneme telo šiat. Pokiaľ nemáme doma strih, tak si ho jednoducho vyrobíme za pomoci dobre padnúceho trička, ktoré prehneme na polovicu a bez rukávov obkreslíme (+2 cm okraj). Potom už len stačí predĺžiť jeho tvar podľa toho, aké dlhé chceme, aby boli šaty.
2, Vystrihneme si rukávy a následne ich obšijeme. Nie je potrebné obšiť okraje rukávov, pretože budú ohrnuté tak, aby lícna strana warmkeeperu bola viditeľná. Jeho veľkou výhodou je to, že nemá tendenciu k páraniu, takže sa nemusíme obávať nijakých trčiacich nitiek.
3-4. V týchto krokoch si zaendlujeme okraje šiat a spodný lem a prišijeme rukávy.
5, Už nám ostáva vyrobiť len rolákový golier. Vystrihneme si obdĺžnik látky o rozmere 0,80 x 0,40 m. Zošijeme ho po širke a tak nám vznikne okrúhly golier.
6, Jediné, čo už stačí, je pripevniť rolák na golier šiat. Pri látke warmkeeper si však dávajte pozor, aby ste rolák prišili správne. Keď je vyrolovaný dohora, musíme vidieť stranu s krátkym chlpom. Iba tak dosiahneme perfektný hladký vzhľad rolákových šiat, v ktorých nám zaručene bude teplo aj počas chladných dní. 

Ako ušiť - Rolákové šatyAko ušiť - Rolákové šaty


Lenka Pievarová
 

E-mail Facebook Instagram