Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Šaty bez zapínania

Čo budeme potrebovať?:

- 2 metre bavlnenej látky ľubovoľnej farby
- 1 meter vzorovanej látky v ladiacej farbe
- guma
- šijacie potreby, šijací stroj

Ako budeme postupovať?:

1. Ako prvé si prekreslíme strih, ktorý nájdete na konci článku podľa našich mier na papier a následne prenesieme na látku.
2. Mali by nám vzniknuť tri základne časti šiat. Jedna zadná z okruhlým výstrihom a dve predné s véčkovým výstrihom. Všetky časti si vystrihneme.
3. Na lemovanie prednej časti si môžete vybrať hocijakú ladiacu látku, aká sa vám páči. Vystrihneme pásy z nej pásy rovnako dlhé ako je celý obvod okolo vystrihu. Jej vnútorné okraje zažehlíme do vnútra a po celom obvodne dôkladne prišijeme. Na konci véčkového výstrihu celú stredovú časť zošijeme dokopy tak aby nám vznikol pevný predný diel.
4. Obe časti zošijeme na ramenách a po bočných stranách.

Ako ušiť - Šaty bez zapínania

5.-6.  Stredovú časť šiat máme hotovú a na rad prichádza výroba rukávov. Veľmi podobne ako pri výstrihu aj pri rukávoch sa pohráme s aplikáciou kontrastného vzoru látky. Vystrihneme si požadované vzory, zažehlíme vnútorné strany a opatrne našívame na oba rukávy.
7. Kedže pri týchto šatách som sa rozhodla, že ich budú zdobiť balónové rukávi, tak ich konce potrebujeme nariasiť pomocou ihly a nite.
8. Následne na tieto nariasené konce našijeme zažehlené pásy látky, do ktorej následne pre lepšie držanie navlečieme gumičky.
A šaty sú hotové, možno ich nosiť s rôznymi opaskami, alebo len tak rozviate bez akehokoľvek zapínania. Pohodlné a štýlové zároveň J

Ako ušiť - Šaty bez zapínania

Ako ušiť - Šaty bez zapínania

Ako ušiť - Šaty bez zapínania

Lenka Pievarová

 

E-mail Facebook Instagram