Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Skrytý zips

1. Ako prvé je dôležité si vybrať ladiaci zips k požadovanej látke, zips kupujeme vždy o 1-2 centimetre dlhší než je plánovaná veľkosť otvoru.
2. Z okrajov látky si nameriame 1,5 centimetra a hranicu zakreslíme po dĺžke látky.
*Najskôr našívame obe strany zipsu až potom spojovací šev.

Ako ušiť - Skrytý zips

3.-6. Zips si naplno rozopneme tak aby bežec bol v dolnej polohe a ľavú stranu zipsu priložíme lícom o lícnu stranu ľavej strany látky, tak aby zúbky smerovali preč od okraja látky.
Zarovnáme vrchnú stranu látky a zipsu a ľavú stranu zipsu prišpendlíme. Následne zips vytočíme a uchytíme jeho pravú stranu na pravú časť dielu látky tak, aby jeho líce smerovalo k lícu látky a všetky strany zipsu boli správne zarovnané.

4. Zips prišpendlíme, otočíme na líce výrobku a skontrolujeme ešte pred našitím na šijacom stroji. Ak je všetko v poriadku, tak obe strany zipsu prešijeme. Pokiaľ váš šijací stroj nemáš špeciálnu patku na šitie skrytého zipsu, nestrachujte sa, stačí použiť tú na klasický zips a šiť, čo najbližšie k zúbkom zipsu.
 
Ako ušiť - Skrytý zips

5.-7. Keď sa dostaneme do časti, kde sa nachádza bežec, prestaneme šiť . Zips doplneme až po jeho horný okraj a z rubovej strany látku po celej požadovanej dĺžke zošijeme a zaendlujeme.
8. Zapínanie nie je skoro vôbec vidieť, skvelé, nie? ;)

Ako ušiť - Skrytý zips

Ako ušiť - Skrytý zips


Lenka Pievarová
 

E-mail Facebook Instagram