Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Top na zaväzovanie

Čo budeme potrebovať?

- 1 meter  bavlnenej látky
- ½ metra látky s ľubovoľnou potlačou
- stuhu/šnúrku, gombíky, tenkú gumičku
- šijacie pomôcky a šijací stroj

Ako budeme postupovať?

1. Ako prvé si pripravíme strih, postačí nám strih obyčajného trička, ktorému zo stredu goliera si nameriame 12cm a spojíme ich so spodnou časťou prieramiek. Takto nám vznikla predná časť, ktorú si následne prekreslíme dvakrát na bavlnenú látku a vystrihneme.
2. Pre obe predné časti spravíme záševky.
3. Tretí krok je ľubovoľný, no pre mnou požadovaný výsledok kľúčový. Z druhej látky, ktorá obsahovala len folklórnu potlač, som si vystrihla pásy látky. Tie som následne naskladala do vzoru, ktorý bol môjmu oku najviac lahodiaci a prišila ich.
4. Keď máme predný diel nazdobený, vrchnou časťou ho zošijeme k zadnému dielu a otočíme na ruby.

Ako ušiť - Top na zaväzovanie

5. Správnymi stranami k sebe prišijeme aj ďalšie zdvojené bočné strany topu.  Bočné strany tvoria len 4 obdĺžniky so šírkou rovnakou, ako je predná strana a dĺžkou podľa obvodu hrudníka. Pri velkosti M je to 25cm na každú stranu.
6. Z látky si vystrihneme pás dlhý ako náš obvod krku +15cm (nemusí byť, pokiaľ nechcete vlniť). Okraje zažehlíme do vnútra, ako napríklad pri páse na sukni. Pás prišijeme o vrchný okraj a pomocou ihly a nite ho zvlníme.
7. Z tenkej gumičky si vystrihneme dva kusy, ktoré všijeme do vnútra jedného z okrajov. Na ten opačný do rovnakej vzdialenosti našijeme dva malé gombíky.
8. Z jednej z použitých látok si vyrobíme šnúrku, dlhú cca 30 centimetrov.
9. Túto šnúrku si nastriháme na cca 4 centimetrov dlhé pásiky, ktoré všijeme do ešte neukončených bočných strán topu. Následne zahneme aj spodný okraj topu do vnútra a zašijeme ukončenie.
10. Ako posledné ostáva, len zvoliť ľubovoľnú saténovú alebo inú stuhu navliecť ju do zavinovania a top na spoločenskú akciu je hotový, už len smelo kombinovať J
* Zavinovačka sa dá nahradiť aj skrytým zipsom

Ako ušiť - Top na zaväzovanie

Ako ušiť - Top na zaväzovanie

Lenka Pievarová

 

E-mail Facebook Instagram