Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Volánové šaty

Všetko čo budeme potrebovať na výrobu týchto šiat je látka ľubovoľného výberu a šijacie pomôcky. 

 

Ako ušiť - Volánové šaty

 

Ako postupovať?


1, Vždy predtým, než začnem niečo šiť, načrtneme si, ako by daný kúsok mal vyzerať, a starostlivo k nemu premeriame rozmery. Takýto návrh si ešte môžeme prekresliť na papier a vytvoriť si šablónu, podľa ktorej vystrihneme látku.

2, Začneme najväčšou časťou a to „telom“ šiat, ktoré vystrihneme klasicky dvakrát. Po bočných stranách tieto časti zošijeme a zospodu zaendlujeme.

3, Z pruhu látky širokého 5 centimetrov si zošijeme tenkú šnúrku, ktorá musí byť dlhá minimálne 2 metre.

4, Ďalej si z rovnej látky odstrihneme pruh, ktorý by mal byť minimálne raz taký dlhý ako je váš obvod ramien, aby sa dal pekne zvlniť. Široký by mal byť 22 centimetrov.
Spodnú stranu tohto pruhu zaendlujeme a na opačnej strane si vytvoríme tunel široký tak 2 centimetre.

 

Ako ušiť - Volánové šaty

 

5, Do vzniknutého tunelu navlečieme vopred vyrobenú šnúrku a stiahneme ju až do dĺžky obvodu našich ramien. Z látky nám tak vznikne volánik.

6-7, Na vrch „tela“ šiat tento volánik prišijeme, ale nezabudneme na to, že len z prednej a zadnej strany. Po bokoch musí ostať látka neprišitá inak by sme nemali cez čo prevliecť ruky. Pozor však na to, aby sme neprišili aj vtiahnutú šnúrku, pretože potom by sa s ňou už nedalo pohybovať a šaty nijako stiahnuť. Vzadu zaviažeme na mašličku.

8, Už stačí len z tej istej šnúrky prišiť k šatám tenké ramienka, aby nám šaty držali a neposúvali sa dole.

 

Ako ušiť - Volánové šaty

 

TIP: Pokiaľ máte radšej nadýchané sukne, môžete šaty ešte podšiť jemnou podšívkou v podobnej farbe, ktorá im zaručí ten správny objem. Skvelým oživením týchto šiat je točená šnúrka namiesto opasku. Rovnako ako látku, aj šnúrku nájdete u nás v e-shope ;)

 

Ako ušiť - Volánové šaty

 

 

Lenka Pievarová.

E-mail Facebook Instagram