Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Zamatové šaty

Ako ušiť - Zamatové šaty

1. Ako prvé si látku preložíme na polovicu a dvakrát na ňu prekreslíme prednú časť strihu.
2.-3. Po stredovej línii strihu je nutné obe strany zošiť, týmto zošitím docielime plastický tvar strihu. Ďalej si tieto dve časti položíme na seba lícnou stranou a po všetkých okrajoch zošijeme.
4. Na výrobu zadnej strany zopakujeme rovnaký postup ako pri výrobe tej prednej. Na preloženú látku si prekreslíme strih zadnej časti a vystrihneme. Takto vystrihnuté kusy látky si na seba položíme správnymi stranami a po okrajoch zošijeme. POZOR nezošívame strany, na ktoré pribudne zaväzovanie.
Prednú a zadnú stranu vrchného dielu k sebe prišijeme ramienkami a bočnými stranami.
5.-6. Z rovnakej látky si prešitím vytvoríme pás, ktorý rozstriháme na 8-10 kratších pásikov. Tieto pásiky preložíme na polovicu a vložíme ich do zadnej nezošitej časti a následnej prišijeme.

Ako ušiť - Zamatové šaty

7. Na výrobu spodnej časti šiat potrebujeme rovnakú látku, ktorú preložíme na polovicu a od rohu si nameriame oblúk v polovičnej mierne nášho obvodu pása. Dĺžka sukne závisí od vašich preferencii.
8. Celý spodný okraj sukne zaendlujeme.
9. Na zaväzovanie je len vrchná časť šiat a na tú spodnú je potrebné prišiť zips. Vyberieme buď skrytý alebo taký, ktorý ladí svojou farbou s farbou látky.
10. Posledným krokom, ktorý nám zostáva vykonať je zošiť vrchnú časť s tou spodnou, navliecť ladiacu stuhu do zavinovania a šaty sú na svete. Nezabudnite dbať na to, aby bol zips v presnom strede zavinovania.Ako ušiť - Zamatové šaty

Lenka Pievarová
 

E-mail Facebook Instagram