Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Bikinový komplet

Teplé počasie nám vonku neustále graduje a mnohých z nás to láka k spontánnym výletom ku vode. Pokiaľ vám v tom momente budú chýbať plavky, alebo si len chcete spestriť svoju zbierku, ukážeme vám ako si vyrobiť celý bikinový komplet do 30 minút.

Čo budeme potrebovať?:

- ½ metra plavkoviny/ lesklého úpletu
- šijacie pomôcky, šijací stroj

Ako budeme postupovať?:

1. Prvé si vyrobíme šnúrky, ktoré nám budú tvoriť základné zapínanie v podobe zaväzovania.
Z látky si nastriháme 1,5cm široké pásy, ktorých dĺžka bude aspoň o 20cm viac, ako je náš obvod (pod prsiami/ bokov). Takýchto pásikov budeme potrebovať dokopy 6ks.
2. Nastrihanú látku silou ponaťahujeme do strán, tak aby sa jej okraje zvlnili do vnútornej strany a nám vznikli okrúhle šnúrky.
3. Vystrihneme si 4 obdĺžniky s rozmerom 20x40 cm .
4. Prvé dva spojíme správnymi stranami k sebe a po celom obvode zaendlujeme. Týmto krokom si zaistíme nepriesvitnosť látky.
5. Okraje prišpendlíme do vnútornej strany tak aby nám na hornom a spodnom leme vznikol tunel na navlečenie šnúrky.
6. Keď máme okraje zošité, za pomoci spínacieho špendlíka do tunelov navlečieme šnúrky. Šnúrky  môžeme navliecť aj tak, aby konce na šnurovanie boli medzi prsiami.7. Ďalej sa vrhneme na výrobu spodného dielu.  Strih si vytvoríme nasledovne odmeraním dĺžky rozkroku až tesne pod pupok. Tento rozmer nám tvorí stredovú os a teda dĺžku samotného dielu. Predná časť na veľkosť S má šírku 25cm, najužšia 15cm a zadná 35cm. Vystrihneme si dva diely z látky.
8. Oba diely zošijeme správnymi stranami k sebe a všetky okraje začistíme, dvojitým preložením látky do vnútornej strany. Následne zaobšijeme dvakrát pre hladší okraj.
9. Do prostriedku zadnej strany našijeme gumičku, ktorá bude pri našívaní natiahnutá. Týmto spôsobom dostane zadná časť spodného diel viac textúry a tým opticky zaguľatí zadok. Gumičku našijeme až po začiatok najužšej časti.
10. Rovnako ako pri vrchnom diely, aj na tom spodnom si vytvoríme na oboch horných okrajoch tunel, do ktorého za pomoci spínacieho špendlíka navlečemie šnúrky. Do každého z tunelov jednu zvlášť tak, aby viazanie vzniklo na bokoch.

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.