Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Crop top z košele

Keď si chce človek urobiť poriadok v živote, najčastejšie začína materiálnymi vecami vo svojom okolí. Pri triedení nepotrebných vecí ale častokrát natrafíme na materiáli, ktoré by sa dali ešte zúžitkovať a práve pri takýchto kúskoch by sme mali zbystriť pozornosť a zapojiť fantáziu do ich pretvorenia. Nachádza sa medzi týmito vecami aj košeľa, ktorú už nenosíte? V tomto článku sa pozrieme, ako jej vdýchnuť nový život.

Ako ušiť - Crop top z košele

Čo budeme potrebovať?

- košeľu
- krajčírsku gumu
- šijacie pomôcky
- šijací stroj

Ako ušiť - Crop top z košele

Ako budeme postupovať?

1. Z košele potrebujeme dostať čo najviac využiteľnej látky a preto pomocou páračíka odpárame rukávy a poprípade iné detaily (v mojom prípade nášivku).
2. Odmeriame si, aký dlhý chceme crop top. Podľa tejto dĺžky si odstrihneme stredovú časť s gombíkmi. Zvyšné časti nezahadzujeme.
3. Spodný aj horný okraj zahneme tak, aby nám vznikol tunel na gumičku. Pripevníme si ho špendlíkmi a po celom obvode obšijeme.
4. Odmeriame si obvod hrudníka a pásu a podľa toho odstrihneme o čosi kratšiu dĺžku gumičku, ktorú pomocou spínacieho špendlíka navlečieme do oboch tunelov a na konci zašijeme.

Ako ušiť - Crop top z košele

5. Na rad prichádza výroba volánových rukávov. K obvodu nášho ramena pridáme 10-15 centimetrov. Rukáv nestriháme do rovného tvaru, ale okraje zaoblíme. Celý obvod obšijeme a na vrchnej hornej strane vytvoríme tunel, do ktorého následne navlečieme užšiu krajčírsku gumu.
6.-7. Odpárané rukávy rozstrihneme na polovicu a nastriháme na 4 centimetrové pásy. Tieto pásy si pospájame zošitím do dĺžky približne 70-80 centimetrov, rozstrihneme ich na polovicu a vytvoríme z nich šnúrky na zaväzovanie.
8. Posledným krokom, ktorý nám ostáva spraviť, je na bočné strany crop topu prišiť volánové rukávy a ramienka, ktoré si na ramenách zaviažeme na mašličku.

Ako ušiť - Crop top z košele

Ako ušiť - Crop top z košele

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.