Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Dlhé áčkové šaty

Áčkový strih je skvelým pomocníkom. Sukne či šaty tohto strihu, dokážu krásne zamaskovať nežiadúce partie a práve naopak vyzdvihnúť to pekné. Rovnakým pomocníkom sú aj tieto šaty, ktoré sa dajú ušiť v rôznych dĺžkach aj materiáloch. Pokiaľ zvolíte na ich ušitie bavlnu, či dvojitý mušelín z našej bohatej ponuky, vznikne vám krásny letný kúsok vhodný k teniskám alebo sandálkam.

Čo budeme potrebovať?:
- 3,5 metra saténu ľubovoľnej farby
- gombíky, gumičky
- šijací stroj, šijacie pomôcky

Ako budeme postupovať?
1. Zo začiatku bude postup veľmi podobný, ako pri výrobe kruhovej sukne. Ako prvé preložíme látku na polovicu tak aby nám strany spolu presne licovali a nám tak po vystrihnutí vznikli dva diely.
2.  Od pravého horného okraja si nameriame 14cm a oblúčik vystrihneme.
3. Od oblúka, ktorý nám vznikol odstrihnutím na okraji štvorca si nameriame požadovanú dĺžku. Šaty môžete spraviť v midi, či dokonca aj v  kratšej dĺžke. V našom prípade som zvolila dĺžku 140cm.  Vystrihneme a rovnako tak látku rozstrihneme aj na bokoch, ako je vyznačené vo foto postupe.
4. Rozstrihnutím nám vznikli dve časti, vezmeme si jednu z nich, preložíme na polovicu a opäť prestrihneme.

Ako ušiť - Dlhé áčkové šaty

5. Všetky strany troch dielov po celom obvodne olemujeme overlockom. Následne pripevníme špendlíkmi a zošijeme správnymi stranami k sebe. Boky šiat zošijeme tak, aby nám od horného okraja ostalo 25cm nezošitej látky, ako miesto na prieramky.
6. Z rovnakej látky si vystrihneme obdĺžnik látky so šírkou 10cm a dĺžkou 40cm. Vnútorné strany zažehlíme.
7. Golier pripevníme na vrchný okraj šiat špendlíkmi a prešijeme.
8. Posledným krokom ostáva našiť do vnútra goliera dve gumičky, zašiť a na opačnú stranu našiť dva gombíky. Šaty môžete nosiť s opaskom, alebo ako voľný štýlový kúsok.

Ako ušiť - Dlhé áčkové šaty

Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.