Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Elegantná sukňa s rozparkom

Asi sa zhodneme na tom, že najradšej sa každá z nás cíti vo svojom oblečení pohodlne. Pohodlným oblečením nemusí byť hneď však iba veľký sveter a tepláky či rifle. Pohodlne sa môžeme cítiť aj v elegantnom oblečení. Je však potrebné zvoliť si príjemnú látku a správny strih. Prací kord, z ktorého je vyrobená nasledovná sukňa, je mäkká hrejivá látka, v ktorej sa aj vďaka rozparku na zadnej strane budete cítiť príjemne po celý deň.

POTREBUJEME:

- menčestrovú látku ľubovoľnej farby (zakúpite v našom e-shope)
- zips
- šijacie potreby
- šijací stroj

Ako ušiť - Elegantná sukňa s rozparkom

1, Ako prvé si vyberieme 1,5x1 meter tenkého pracieho kordu a premeriame si svoje miery. Kvôli rozparku, zipsu a švom si ku svojim mieram pridáme +5cm.
2, Látku si preložíme na polovicu prenesieme na ňu miery a vystrihneme (pre uľahčenie si môžete najskôr vytvoriť šablónu).
3, Prednú časť zatiaľ necháme oddychovať a s tou zadnou sa pustíme do práce. Presne v polovici ju rozstrihneme a pre jednoduchšiu manipuláciu odporúčam už teraz zažehliť stredové okraje dovnútra (cca 0,5cm).
3, Približne 10cm od spodnej časti si látku z oboch stredových strán nadstrihneme, založíme do vnútra a prešijeme. Nebojte sa, keď sukňu po celej stredovej dĺžke zošijeme rozparok bude veľmi decentný a nenápadný.
5, Ešte však skôr, než zadnú stranu zošijeme, je potrebné všiť zips v podobnej farbe ako je nami zvolená látka.
Keď už máme zips všitý, konečne prichádza čas na zašitie zadnej strany až po rozparok.
6, Zadnú stranu sukne dokončíme spravením horného a spodného lemu. To isté musíme urobiť aj na prednej strane ešte predtým, než tieto dve časti zošijeme. Keď už máme všetko zaendlované, stačí zošiť obe časti dokopy a sukňa s rozparkom je hotová. 

Ako ušiť - Elegantná sukňa s rozparkom

Ako ušiť - Elegantná sukňa s rozparkom


Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.