Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Jednoduché vianočné ozdoby

Advent je už v plnom prúde a s ním prišiel aj čas zútulniť si svoje domácnosti vianočnými dekoráciami. V nákupných centrách a obchodných reťazcoch ich je k zakúpeniu neskutočné množstvo. Avšak ani jedna z tých hromadne vyrobených ozdôb nebude mať taký príbeh, ako tá, ktorú si môžete vyrobiť doma. K takejto kreatívnej činnosti môžete v predvianočnom období zapojiť aj svoje malé ratolesti a spríjemniť si tak spoločné popoludnia.

Potrebujeme:

- rôzne látky (vhodné sú aj zvyšky)
- šablóny
- dutú výplň
- korálky, stužky, bavlnky, nášivky..
- tenšiu a hrubšiu ihlu 

Ako ušiť - Jednoduché vianočné ozdoby


Ako ušiť - Jednoduché vianočné ozdoby

1, Ako prvé si musíme vybrať motívy, s ktorými chceme pracovať. Môžeme si vytlačiť vyššie uvedené predlohy šablón a už ich iba vystrihnúť a jednoducho dvakrát prekresľovať na látku.
2, Odporúčam hneď prvý krok zopakovať toľkokrát, koľko si myslíte, že budete ozdôb vyrábať.
3, Do hrubšej ihly si navlečieme bavlnku a ozdobu po jej obvode obšijeme. Neobšívame celú ozdobu, na jej okraji je potrebné nechať otvor.
4, Do tohto otvoru totiž musíme vložiť výplň a rovnomerne ju rozmiesniť po celej ozdobe. Pri vkladaní výplni si môžeme pomôcť špajdľou alebo tenkou ihlicou.

Ako ušiť - Jednoduché vianočné ozdoby

5, Teraz prichádza na rad tá časť, na ktorú neexistuje žiadny presný postup. Je dôležité naaranžovať a dozdobiť ozdôbky podľa toho, ako to samé cítite. V mojom prípade som zvolila čipkovanú stužku, biele, červené korálky a kamienky.
6, Aby ozdoba mohla plniť svoju úlohu, je potrebné uško na zakvačenie. Na jeho výrobu som zvolila tenkú lesklú stužku, z ktorej som uviazala malú mašličku. 


Ako ušiť - Jednoduché vianočné ozdoby

Vy si však nemusíte vybrať iba srdiečko, ale z akéhokoľvek motívu vyčarovať tie najkrajšie a najoriginálnejšie vianočné ozdoby! 


Lenka Pievarová

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.