Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Jednoduché vianočné ozdoby

Advent je už v plnom prúde a s ním prišiel aj čas zútulniť si svoje domácnosti vianočnými dekoráciami. V nákupných centrách a obchodných reťazcoch ich je k zakúpeniu neskutočné množstvo. Avšak ani jedna z tých hromadne vyrobených ozdôb nebude mať taký príbeh, ako tá, ktorú si môžete vyrobiť doma. K takejto kreatívnej činnosti môžete v predvianočnom období zapojiť aj svoje malé ratolesti a spríjemniť si tak spoločné popoludnia.

Potrebujeme:

- rôzne látky (vhodné sú aj zvyšky)
- šablóny
- dutú výplň
- korálky, stužky, bavlnky, nášivky..
- tenšiu a hrubšiu ihlu 


1, Ako prvé si musíme vybrať motívy, s ktorými chceme pracovať. Môžeme si vytlačiť vyššie uvedené predlohy šablón a už ich iba vystrihnúť a jednoducho dvakrát prekresľovať na látku.
2, Odporúčam hneď prvý krok zopakovať toľkokrát, koľko si myslíte, že budete ozdôb vyrábať.
3, Do hrubšej ihly si navlečieme bavlnku a ozdobu po jej obvode obšijeme. Neobšívame celú ozdobu, na jej okraji je potrebné nechať otvor.
4, Do tohto otvoru totiž musíme vložiť výplň a rovnomerne ju rozmiesniť po celej ozdobe. Pri vkladaní výplni si môžeme pomôcť špajdľou alebo tenkou ihlicou.5, Teraz prichádza na rad tá časť, na ktorú neexistuje žiadny presný postup. Je dôležité naaranžovať a dozdobiť ozdôbky podľa toho, ako to samé cítite. V mojom prípade som zvolila čipkovanú stužku, biele, červené korálky a kamienky.
6, Aby ozdoba mohla plniť svoju úlohu, je potrebné uško na zakvačenie. Na jeho výrobu som zvolila tenkú lesklú stužku, z ktorej som uviazala malú mašličku. 
Vy si však nemusíte vybrať iba srdiečko, ale z akéhokoľvek motívu vyčarovať tie najkrajšie a najoriginálnejšie vianočné ozdoby! 


Lenka Pievarová

Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.