Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Jednoduchý flaušový kabát

Jeseň a zima sú obdobia, kedy ak chce človek zaujať svojim oblečením, najlepšia investícia sú bundy a kabáty. Hocijaký jednoduchý outfit viete rozžiariť pekným kabátom v zaujímavej farbe. Stačí si len vybrať tú pravú z našej ponuky kabátovín a pustiť sa do jeho výroby.

Čo budeme potrebovať?:

- 3 metre ľubovoľnej kabátoviny
- šijacie pomôcky, šijací stroj

Ako budeme postupovať?

1.-2. Ako prvé si podľa vlastných mier prenesieme strih na papier a následne na kabátovinu. Látku prehneme na polovicu na zhybe vystrihneme zadnú časť (2), zvyšné časti dvakrát.
3. Obe predné časti (1) majú na bokoch prsné záševky, ktoré podľa zaznačení zašijeme. Zadnú stranu s oboma prednými zošijeme správnymi stranami k sebe.
4. Keď máme telo kabátu zošité vrhneme sa na tú najviac pracnú časť tohto kabáta a tou sú cípy goliera. Nie je to však nič zložité, stačí len dve bočné strany (4) spojiť v strede časťou (5) a zaendlovať.

Ako ušiť - Jednoduchý flaušový kabát

5. 7. Následne tento lem pripevníme správnymi stranami k telu kabáta a zošijeme. Keď ho otočíme na správnu stranu, celý ho ešte po obvode 0,5cm od kraja obšijeme. Tak zaistíme jeho pevnosť a stabilitu.
6. Kabát už skoro máme hotový, ešte nám chýbajú došiť rukávy. Vystrihnuté rukávy našijeme a zaendlujeme.
8. Rovnako tak zaendlujeme aj spodný okraj kabáta.
* Voliteľným krokom sú vrecká, ktoré môžete na kabát našiť. Rovnako volitelné je aj zapínanie, buď si spravíme dierky a našijeme gombíky, alebo zvolíme opasok v podobe pása na zaväzovania z rovnakej látky,ktorú sme použili. 

Ako ušiť - Jednoduchý flaušový kabát

Ako ušiť - Jednoduchý flaušový kabát

Ako ušiť - Jednoduchý flaušový kabát

Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.