Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Korzetový opasok

Korzety boli kedysi neodmysliteľnou súčasťou oblečenia vyššej vrstvy. Týždňami či mesiacmi nosenia tohto vynálezu síce dámy dosiahli požadovaných výsledkov, no na úkor vlastného zdravia. Dnes nám v žilách nemusí prúdiť modrá krv na to, aby sme si mohli ozvláštniť svoj outfit podobným doplnkom. Avšak nie korzetom v pravom slova zmysle, ale iba opaskom, ktorý je ním inšpirovaný. Stačí jednoduchá predĺžená košeľa alebo tričko, tento opasok a sandálky a trendy outfit je na svete.Čo budeme potrebovať?

- 0,5 metra eko koženky
- 1m šnúrky, stužky
- krajčírskej pomôcky
- šijací stroj/ ihlu a niťAko postupovať?

1.-2. Priložený strih, ktorý na zadnej strane predĺžime podľa vlastného obvodu pása, prekreslíme najskôr na strihový papier a premeriame, či strih sedí ako má. Pokiaľ je tomu tak, tak strih prekreslíme z rubovej strany na koženku dvakrát.
3. Najväčšou výhodou pri práci s koženkou je, že nemá sklony k páraniu. V tomto prípade teda nie je nutné obšívať okraje. Nutné však je zošiť spolu obe strany opasku.
4. V trende nie sú len jednofarebné opasky, ale aj tie s rôznymi aplikáciami. Preto, ak ste viac extravagantnými, nebojte sa siahnuť napríklad po kvetinových nášivkách.
5. Zo stružky alebo z úzkej krajčírskej gumy, ktorá ladí farbou, si vystrihneme 8/10 3 centimetre dlhých pásikov.
6. Tieto pásiky nám budú slúžiť ako ušká na prevlečenie zavinovania na opasku. Predné okraje teda zahneme približne 0,5 centimetra do vnútornej strany a dôsledne prišijeme ušká, tak aby boli čo najpresnejšie na oboch stranách, inak výsledný efekt nebude tak precízny.  Stužku navliekame až pri obliekaní opasku.

Lenka Pievarová

Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.