Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Kozmetická taštička

Nech už cestujeme kamkoľvek, skoro vždy so sebou nosíme aspoň zrkadielko, balzam alebo rúž. V takýchto prípadoch nám stačí drobné puzdro alebo len bočné vrecko kabelky. Avšak, keď ideme niekam na dlhšie, tej kozmetiky často potrebujeme viac. V takomto prípade je vhodná mäkká taštička, ktorá keď je prázdna, nezaberie toľko miesta ako klasický kufrík.Na výrobu takejto taštičky budeme potrebovať:

- 2x koženku ľubovoľnej farby s rozmermi 25x15 cm
- 2x bavlnenú látku ľubovoľnej farby s rovnakými rozmermi
- zips ladiaci k farbe vonkajšej koženky
- šijacie potreby a šijací stroj Ako postupovať?

1, Po vybratí farebne ladiacich látok si na ne prenesieme rozmer 25x15cm a vystrihneme z oboch látok dva takéto obdĺžniky.
2, Zips vložíme medzi lícne strany bavlnenej látky a koženky a tesne zošijeme.
3-4, Rovnaký postup zopakujeme aj na druhej strane. 

 5-6, Vznikajúcu tašku zložíme koženkovou stranou k sebe a najskôr špendlíkmi pripevníme spodnú stranu, ktorú ihneď zošijeme.
7, Keď máme dno tašky zošité, rozložíme ju tak, ako môžete vidieť na fotke č.7. Takže zips bude v presnej úrovni stehu, ktorým sme zošili dno tašky. Oba okraje zošijeme.
8, Taštičku odzipsujeme, ale ešte ju neotáčame na lícnu stranu. Do vnútra strčíme ruku a z vrcholu rohu si nameriame 1,5 centimetra a v tej úrovni prešijeme všetky štyri rohy. Týmto krokom vytvoríme 3D tvar, vďaka ktorému sa nám do nej zmestí omnoho viac vecí. 

Lenka Pievarová


 

Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.