Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Kruhová sukňa so zavinovaním

Snáď nepoznám ženu, ktorá by aspoň občas nechcela zažiariť v sukni a cítiť sa ako princezná. Za tento „wau“ efekt nadýchanej sukne môže jej strih. Vďaka tomu, že je vyrobená z jedného kusu látky, tvaruje postavu a dodá jej ženské krivky. A čo by to bolo za princeznovskú sukňu bez pravého zavinovania na chrbte! Pozor však na jeho dĺžku, aby sa nestalo, že ukážeme viac, než by sa očakávalo.Potrebujeme:
- bavlnenú látku (1,60*2m)
- šijacie pomôcky, šijací stroj

1. Látku si zložíme dvakrát na polovicu, aby nám vznikol štvorec. Ako môžeme vidieť na obrázku vyššie, tak začíname strihať z rohu, ktorý tvorí stred látky. Odmeriame si náš obvod pásu a vydelíme ho číslom 6,28. Výsledok si nanesieme na látku od rohu a vystrihneme oblúk.
2. Podľa toho, akú dlhú sukňu chceme, si nameranú dĺžku prenesieme pozdĺž okrajov látky a znova vystrihneme. V mojom prípade ide o dĺžku 56 centimetrov.
3. Okraje kruhovej sukne po celom obvode zaendlujeme.
4. Podľa už odmeraného obvodu pásu si vystrihneme z látky pás, ktorý je široký 10 centimetrov a zažehlíme mu okraje do vnútra a nakoniec ho celý prežehlíme na polovicu. Takýmto spôsobom si uľahčíme postup v nasledujúcich krokoch.5. Vďaka predchádzajúcemu kroku sa nám časť, ktorá tvorí pás na sukňu, pripevňuje omnoho jednoduchšie. Pripevníme ju špendlíkmi a po celom obvode prešijeme.  
6. Zadnú stranu nastrihneme a ako môžete vidieť do dĺžky zavinovania zložíme trojuholník látky smerom do vnútra a prišijeme ho. Rovnaký postup zopakujeme aj na druhej strane.
7. Rovnakú látku preložíme dvakrát na polovičku a po vonkajšej línií zošijeme a tak nám vznikne šnúrka, ktorú použijeme na ušká, ale aj samotné zaväzovanie. Preto si tejto šnúrky vyrobíme približne 2 metre.
8. Vystrihneme z nej približne 4 centimetrové časti, ktoré rozmiestnime po oboch stranách zavinovačky. Ušká by mali by´t presne oproti seba no vyhnite sa použitiu zbytočne dlhých ušiek.
9. Pokiaľ nám ostala nejaká nastrihnutá časť, na ktorú sme neupevnili žiadne ušká, tak ju ešte na stroji zošijeme.
9. Posledným krokom je navliecť šnúrku do ušiek a na jej koncoch spraviť malé uzlíky. 

Lenka Pievarová


Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.