Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Kuchynská utierka

Rozliate mlieko, horúci hrniec alebo mokrý riad? Na toto všetko potrebujeme v kuchyni pomocníka v podobe kuchynskej utierky. Každá dnešná gazdinka vyžaduje nie len funkčnosť, ale aj estetičnosť. Na výrobu takéhoto pomocníka sú najlepšie látky z bavlny. A vďaka širokému výberu bavlnených látok, ktorý nájdete na našom e-shope, si zaručene nájdete motív ladiaci do vašej kuchyne.!

Čo všetko budeme potrebovať?

- bavlnenú látku
- dekoračnú látku (kanvas)
- zapínanie
- šijacie pomôcky, šijací stroj/ ihla+niť

Ako postupovať?

1. Pripravíme si jeden zo strihov, ktorý nájdeme v článku podľa toho, aký typ zapínania chceme na utierke mať. V prípade rovnakého zapínania, ako som vyrobila ja, použijeme prvý strih. Prekreslíme/vytlačíme si ho a vystrihneme.
2. Strih pripevníme na dekoračnú bavlnu taktiež známu ako kanvas a vystrihneme dva kusy látky.
3. Takto vystrihnutú látku zošijeme po okrajoch spolu a 0,5 cm spodného okraju zažehlíme do vonka.
4. Ďalej prichádza na rad bavlnená látka ľubovoľného vzoru. Na našom eshope nájdete snáď nekonečný výber motívov, z ktorých si vyberie každý. Pokiaľ sme si už vybrali tú správnu, tak si z nej vystrihneme dva 31x39 cm veľké obdĺžniky.

5. Všetky okraje, okrem vrchného, obšijeme a bavlnu dôkladne vyžehlíme, aby sa nám s ňou lepšie pracovalo v nasledujúcich krokoch.
6. Vezmeme si už predtým ušitú úchytku z kanvasu a na jej šírku naskladáme látku pozdĺž vrchného okraja do harmoniky. Pri skladaní si pomáhame so špendlíkmi. Vložíme ju do vnútra úchytky, prichytíme špendlíkmi a zošijeme.
7.-8. Tzv. čerešničkou na torte je v našom prípade zapínanie, vďaka ktorému pripevníme utierku o dvierka sporáku. Môžeme si zvoliť buď, že si obšijeme dierku a prišijeme gombík (v tom prípade je lepšie použiť strih č.2) alebo ako v mojom prípade najskôr prišijeme obe časti stláčacieho gombíka a z vonkajšej časti prišijeme ozdobný gombík. Už ju len upevniť a efektívna pomôcka môže zdobiť domácnosť. A máme hotovo!


 

 

Lenka Pievarová

 

Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.