Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Ľadvinku

Čo budeme potrebovať?

- koženku ľubovoľnej farby
- zips
- komponenty na zapínanie remienku a dozdobenie
- ihlu, niť+ šijací stroj+  šijacie pomôcky

Ako ušiť - Ľadvinku

Ako budeme postupovať?

1. Ako prvé si podľa strihu vystrihneme z koženky všetky časti ľadvinky. Keďže koženka má jemnú rubovú stranu nemusíme si robiť starosti s futrom. Predídeme tak aj prípadnému ťažkému odstraňovaniu škvŕn.
2. Z koženky si vystrihneme obdĺžniky široké ako zips a pripevníme ich na oba konce zipsu, ten následne pripevníme na spodnú časť prednej strany.
3. Takto pripevnený zips prišijeme najskôr k spodnej a potom hornej časti prednej strany ľadvinky.
4. Ku prednej časti so zipsom prišijeme zadnú. 

Ako ušiť - Ľadvinku

5.-6. Na ľadvinku potrebujeme samozrejme aj popruh, ktorý nám ju bude držať na páse. Na jeho uchytenie si z rovnakej koženky vystrihneme dva tenšie obdĺžniky.  Zips po celej dĺžke rozzipsujeme a ľadvinku otočíme na ruby. Ku koncu vrchného okraja upevníme na polovicu preložené obdĺžniky. Celý obvod prešijeme a cez rozzipsovaný zips ľadvinku otočíme.
7. Mne sa zdalo, že mojej ľadvinke ešte niečo chýba tak som na jej spodný okraj našila korálky v tvare ostňov. Môžeme si vybrať aj iné komponenty alebo tento krok úplne vypustiť.
8. Na záver nám ostáva už len vyrobiť si samotný popruh. Ako prvé si odmeriame obvod pásu, od ktorého odpočítame veľkosť ľadvinky. Túto dĺžku prenesieme buď na koženku, alebo iný materiál a vystrihneme(obšijeme). Na oba konce popruhu pripevníme háčiky na zapínanie. Takto vyrobený popruh pripevníme na nami vyrobené úchytky na oboch stranách.  Zvolíme vhodný outfit, pripneme ľadvinku a nemusíme si robiť starosti s nosením nutností v kabelke a tak si môžeme vychutnať pocit prázdnych rúk. 

Ako ušiť - Ľadvinku

Ako ušiť - Ľadvinku

Lenka Pievarová

 

E-mail Facebook Instagram