Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Letná sukňa

Leto je v plnom prúde a s letom prichádzajú často vysoké teploty. V teple je určite na prvom mieste pohodlnosť no aj pohodlnosť môže vyzerať štýlovo. V tomto článku vám ukážem ako na vzdušnú, letnú sukňu áčkového strihu. 
Všetko čo budeme potrebovať je bavlnená látka(1,3x1,3m) ja som zvolila veľké červené retro bodky. Ďalej nožnice, ihlu, niť, krajčírsky meter  a maketu. Môžeme na zadnú stranu pridať aj zapínanie v podobe zipsu.

 


 
Ako budeme postupovať?
Najprv si vyrobíme maketu tak, že si najskôr odmeriame svoj obvod pásu a vydelíme ho číslom 6,28.
Následne si od rohu papiera začneme toto číslo nanášať pokiaľ nám nevznikne polkruh. To isté spravíme s požadovanou dĺžkou sukne. Nezabúdajte si však nechať pár cm rezervu na konečné lemovanie.

 

 
1. Preložíme si látku 2x na polovicu, obkreslíme maketu a vystrihneme. Po otvorení by nám mal vzniknúť kruh s dierou v strede.
2. Spodnú stranu si zahneme a obšijeme po celej dĺžke. Pre ľahšie šitie odporúčam látku najprv zažehliť žehličkou.
3. Z látky si vystrihneme pás o pár cm kratší ako obvod vášho pásu a široký 10cm. Preložíme ho na polovicu a do jeho vnútra začneme prišívať horný okraj sukne.
4. Posledným krokom bude rozstrihnúť sukňu na cca 10-15 cm od vrchu a všiť tam zips. Lepšie sa manipuluje s rozopnutým než zapnutým zipsom.

A je to! Štýlová sukňa, ktorú určite v okolí nemá len tak hocikto je na svete. 


 


 
Lenka
Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.