Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Mojkáčik

Väčšina „dospelákov“ s úsmevom spomína na svoju milovanú hračku z detstva, ktorá bola pre nich výnimočná a nemohli sa bez nej pohnúť na krok. Práve hračky sú tým, čo vytvára naše najkrajšie spomienky na detstvo. Ich jedinečnosť môže spočívať aj v ich vlastnoručnej výrobe, pokiaľ ešte pridáme na hračku iniciály alebo krstné meno dieťaťa, hračku si zaručene obľúbi.

Čo budeme potrebovať?

- fleece/warmkeeper, koženku bavlnenú látku
- kruh na vyšívanie + bavlnky
- šijacie pomôcky + šijací stroj

Ako budeme postupovať?

1. Pokiaľ sa  chystáme vyšívať tváričku mojkáčika, zvolenú látku pred vystrihnutím pripevníme na kruh na vyšívanie, predkreslíme si obrysy a následne ich vyšijeme.
2. Pod fotopostupom nájdeme priloženú maketu, ktorú si podľa vlastného uváženia povystrihujeme z rôznych druhov látok.
3. Ušká mojkáčika si vyrobíme z bavlnenej strany a ich vnútro z warmkeeperu a zošijeme tak, aby krátky chlp tvoril vnútornú stranu ušiek. Na ich spodnej strane ich preložíme na polovicu a zošijeme.
4. Telíčko mojkáčika si vyrobíme z dvoch rovnakých štvorcov látky, ktoré v mojom prípade boli široké 22 centimetrov.
5. Aby telo mojkáčika nebolo také „holé“, tak na rovnakú koženku, ktorá je aj na tváričke, vyšijeme meno obdarovaného dieťatka a následne ho prišijeme na prednú časť tela mojkáčika. Obe strany priložíme k sebe správnymi stranami, zošijeme a otočíme naruby.
6. Obe strany tváre pripevníme k sebe správnymi stranami a nezabudneme do vnútra strčiť ušká. Po celom obvode olemujeme. Obrátime a vo hlavičky vložíme duté vlákno. Spodné okraje, ktoré ostali neobšité zahneme do vnútra a vložíme roh tela. Obšijeme buď ručne alebo opatrne na šijacom stroji.


Ako ušiť - Mojkáčik

Ako ušiť - Mojkáčik
Ako ušiť - Mojkáčik

Ako ušiť - Mojkáčik

Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.