Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Motýlik

Čo budeme potrebovať?

- zbytky látok s rozmerom
- stužky
- ramienko od podprsenky
- šijací stroj/ihla+niť, šijacie pomôcky

Ako budeme postupovať?

1. Najprv si vyberieme látku, stužky a nite, ktoré nám budú ladiť a farebne korešpondovať. Z ľubovolnej látky si vystrihneme obdĺžniky s veľkosťou ......xcm.
2. Na tento vystrihnutý obdĺžnik látky si pripevníme aplikácie, ktorými chceme motýlik ozdobiť. V mojom prípade to je stužka s folkórnym motívom.
3. Látku aj s pripevnenými aplikáciame prehneme po dĺžke na polovicu a správnymi stranami k sebe prešijeme.  Látku otočíme na správnu stranu a prežehlíme. Takto vzniknutý pruh látky preložíme bočnými stranami k sebe a prišijeme. Týmto zošitím nám vznikne telo motýlika.
4.-5. Z látky si vystrihneme menší  odĺžnik, ktorého strany preložíme do vnútra a opatovne preložíme pozdĺž na polovicu. Po oboch stranách ho prešijeme. Konce tohto stredného pásika zošijeme dokopy a otočíme na opačnú stranu .
6. Takto ušitý stredový pásik si navlečieme na telo samotného motýlika a tým nám vznikne požadovaný tvar mašličky.
7. Na upevnenie motýlika môžeme použiť aj gumu, no z praktického hľadiska je výhodnejšie použiť posunovacie ramienko, vďaka ktorému si môžete zvoliť dĺžku podľa vlastného obvodu krku.
Na ramienkach sa vždy nachádzajú dva háčiky a jeden z nich musíme kliešťami odstrániť.
8. Na mieste, kde sme odstránili jeden z háčikov nám vznikne uško, vďaka ktorému sa bude dať motýlik zapnúť a nastaviteľnosť ramienka zaručí to, že sa motýlik skvelo prispôsobí rôznym veľkostiam krku.

TIP: Motýlika môžeme využiť aj ako mašľu do vlasov pre malé parádnice. Stačí ho iba pripevniť na čelenku, sponku alebo gumičku do vlasov.

Ako ušiť - Motýlik

Ako ušiť - Motýlik

Ako ušiť - Motýlik

Ako ušiť - Motýlik

Lenka Pievarová

 

E-mail Facebook Instagram