Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Motýlik

Pred nedávnom nám odštarovalo obdobie plesov, na ktoré mnohí z nás radi zavítajú aspoň raz do roka. Páry na takýchto akciách sú veľmi často zladené v podobných farbách, či materiáloch oblečenia. Najjednoduchším a najbežnejším spôsobom, akým sa môžu partneri na spoločenskej akcii zladiť, je pomocou kravaty alebo motýlika na pánskom obleku. Takýto doplnok si páni pri troche trpezlivosti zvládnu vyrobiť aj sami. Postup je skutočne jednoduchý, veď presvedčte sa na vlastné oči.

Čo budeme potrebovať?

- zbytky látok s rozmerom
- stužky
- ramienko od podprsenky
- šijací stroj/ihla+niť, šijacie pomôcky

Ako budeme postupovať?

1. Najprv si vyberieme látku, stužky a nite, ktoré nám budú ladiť a farebne korešpondovať. Z ľubovolnej látky si vystrihneme obdĺžniky s veľkosťou ......xcm.
2. Na tento vystrihnutý obdĺžnik látky si pripevníme aplikácie, ktorými chceme motýlik ozdobiť. V mojom prípade to je stužka s folkórnym motívom.
3. Látku aj s pripevnenými aplikáciame prehneme po dĺžke na polovicu a správnymi stranami k sebe prešijeme.  Látku otočíme na správnu stranu a prežehlíme. Takto vzniknutý pruh látky preložíme bočnými stranami k sebe a prišijeme. Týmto zošitím nám vznikne telo motýlika.
4.-5. Z látky si vystrihneme menší  odĺžnik, ktorého strany preložíme do vnútra a opatovne preložíme pozdĺž na polovicu. Po oboch stranách ho prešijeme. Konce tohto stredného pásika zošijeme dokopy a otočíme na opačnú stranu .
6. Takto ušitý stredový pásik si navlečieme na telo samotného motýlika a tým nám vznikne požadovaný tvar mašličky.
7. Na upevnenie motýlika môžeme použiť aj gumu, no z praktického hľadiska je výhodnejšie použiť posunovacie ramienko, vďaka ktorému si môžete zvoliť dĺžku podľa vlastného obvodu krku.
Na ramienkach sa vždy nachádzajú dva háčiky a jeden z nich musíme kliešťami odstrániť.
8. Na mieste, kde sme odstránili jeden z háčikov nám vznikne uško, vďaka ktorému sa bude dať motýlik zapnúť a nastaviteľnosť ramienka zaručí to, že sa motýlik skvelo prispôsobí rôznym veľkostiam krku.

TIP: Motýlika môžeme využiť aj ako mašľu do vlasov pre malé parádnice. Stačí ho iba pripevniť na čelenku, sponku alebo gumičku do vlasov.

Ako ušiť - Motýlik

Ako ušiť - Motýlik

Ako ušiť - Motýlik

Ako ušiť - Motýlik

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.