Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Nášivky

Už dlhšiu dobu celý trh ovládli kúsky oblečenia, ktoré na sebe majú nášivky rôznych tvarov. Keď hovorím rôznych, tak skutočne je tomu tak. Už neprevládajú len logá obľúbených kapiel ale kvietky, srdiečka a rôzne zvieracie motívy. Takéto nášivky sa dajú aplikovať skutočne na všetko. Najčastejšie sú však preferované na bundách, tričkách a rifliach. Ale neobišli ani topánky, kabelky či šaty. Takýmto jednoduchých spôsobom si môžete z vecí, ktoré už nenosíte, vyrobiť trendy kúsky hoc len na jednu sezónu. Pokiaľ však radi zavítate na náš eshop, určite ste si už všimli, že do kategórie „galantéria“ sa zaradili aj nažehľovačky. Ide o sestričky nášiviek, avšak s omnoho jednoduchšou aplikáciou na oblečenie či doplnky. Pretože stačí si len vybrať miesto, vziať žehličku a je to. Ak máte nejakú špeciálnu predstavu o takom motíve, ktorý sa medzi veľkým množstvom nažehľovačiek na našom eshope nenachádza, tak nezúfajte a pokračujte v čítaní.

 

Ako ušiť - Nášivky

 

Na výrobu vlastných nášiviek potrebujeme:


- eko koženky rôznych farieb (nájdeš na našom eshope v kategórii „umelá koža“)
- nožnice, permanentnú fixku, lepidlo na koženku, pinzetu kamienky...
- bohatú fantáziu alebo vopred nájdené inšpirácie

 

Ako ušiť - Nášivky

 

Ako postupovať?


1, Denne hľadám po internete rôzne inšpirácie a inak tomu nebolo ani pri výrobe nášiviek. Pokiaľ vám nechýba pestrá fantázia, tak máte vybavené, avšak ja nepatrím medzi tých šťastných. Bola som teda nútená zájsť na svoj obľúbený web a pustiť sa do pátrania. Vyberala som motívy, ktoré nemajú zbytočne veľa detailov, teda nie sú až také náročné na výrobu. 

 

Ako ušiť - Nášivky

 

2, Keď sme si už vybrali pár motívov, tak nám ostáva ich vytlačiť a vystrihnúť. Týmto spôsobom si zabezpečíme presné makety na výrobu nášiviek. 

 

Ako ušiť - Nášivky

 

3, Tretím krokom je využiť papierové makety. Takže obkreslíme všetky časti  motívu na koženku a vystrihneme. Následne buď prišijeme jednotlivé časti k sebe alebo si uľahčíme robotu lepidlom na koženku, ktoré je suché za pár minút. 

 

Ako ušiť - Nášivky

 

4, Už nám zostáva posledné a snáď to najdôležitejšie, a tým sú detaily. Práve nimi dokážeme pozdvihnúť svoje nášivky na vyššiu úroveň a dodať im „život“.
Ja som sa rozhodla vykamienkovať farebný nápis a zvyšné detaily len minimalisticky doladiť permanentnou fixkou.

 

Ako ušiť - Nášivky

 

Ako ušiť - Nášivky

 

Tak, a nášivky, ktoré zaručene nebude mať len tak hocikto, sú na svete. Už len umiestniť na bundu/rifle/tričko a buď po okrajoch zošiť s materiálom alebo jednoducho nalepiť lepidlom.
 

 

Ako ušiť - Nášivky

 

 

Tomuto nášivkovému trendu neodolali ani najznámejšie osobnosti, veď, presvedčte sa sami :)

 

Ako ušiť - Nášivky

 

 

 

Lenka Pievarová

 

 

 

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.