Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Obal na okuliare

Letné počasie stále pretrváva a my si ešte pokojne môžeme užívať zopár pekných slnečných dní. Slnečné lúče nám prinášajú veľa potešenia, avšak rovnako tak môžu spôsobiť množstvo zdravotných problémov. Netreba chrániť len pleť, pokožku či vlasy, ale aj naše oči. Práve preto je potrebné nosiť pri sebe slnečné okuliare. Často sa mi stávalo, že som ich mala len tak pohodené v taške a okuliare som si tak celé zničila. Pokiaľ si chcete svoje okuliare udržať ďaleko od škrabancov a rýh, vyrobte si spolu s nami trendy obal.

Na výrobu prvého obalu budeme potrebovať:

- umelú kožu, ktorú nájdete u nás na eshope
- hrubšiu ihlu, bavlnku, nožnice a iné šijacie potreby
- nášivky/korálky alebo iné dekorácie na dozdobenie Ako budeme postupovať?

1, Z koženky si vystrihneme kus veľkosti A4 + horný oblúk, ktorého veľkosť závisí od toho, ako nízko chceme zapínanie. Na zapínanie využijeme taktiež koženku, teda konkrétne pásik dlhý 40cm a široký 1cm.
2, Navlečieme si bavlnku a po stranách obal obšijeme. Môžeme si vybrať z rôznych druhov stehov, ja som sa rozhodla pre ten najjednoduchší. Na zošitie je možné použiť aj šijací stroj.
3, Do horného oblúku spravíme nožnicami dierku, cez ktorú prevlečieme šnúrku z koženky. Z vnútra obalu spravíme na šnúrke uzlík.
4, Už nám neostáva nič iné, len obal dozdobiť. Ja som si vybrala kvetované nášivky v kontrastnej farbe. Aplikáciu nášiviek si môžeme uľahčiť a prilepiť ich multifunkčným lepidlom. 
Na výrobu druhého obalu na okuliare budeme potrebovať:

- bavlnenú látku
- stuhu
- šijacie potreby
- farbu na textil alebo iné doplnky na ozdobu 

Ako postupovať? 

1, Z látky si vystrihneme štvorec veľkosti 25x25cm.
2, Vrchnú časť po celej dĺžke zohneme do vnútra a obšijeme.
3, Zašitím nám vznikol tunel, do ktorého si za pomoci spínacieho špendlíku navlečieme stuhu.
4, Poslednou časťou je aj v tomto prípade zdobenie. Ja som si zvolila na dozdobenie farby na textil, ktorými som na puzdre vytvorila obrysy pier a očí.

A je to! Teraz sa už nemusíte báť o svoje slnečné okuliare.Lenka Pievarová


Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.