Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Obal na slúchadlá

Slúchadlá - priateľ človeka, bez ktorých si mnoho z nás ani len nedokáže predstaviť bežný deň. Počas cestovania, čakania alebo v situácií, že sa chceme vyhnúť rozhovoru s niekým, nám vždy vedia spríjemniť čas. Ich najväčším nedostatkom je, že ich vždy z vrecka, tašky alebo kabelky vytiahneme maximálne pomotané a ich spätné rozmotanie často zaberie dosť času. Riešením na večne pomotané slúchadlá je vyrobiť si na ne puzdro, do ktorého ich vložíme pekne uložené a rovnakom stave ich aj vytiahneme. Tento obal by bol však príliš nudný a preto som sa na výrobu rozhodla využiť holografickú flitrovú látku, ktorá je vďaka svojej textúre skvelým antistresovým doplnkom.

Ako ušiť - Obal na slúchadlá

Potrebujeme:
- látku s flitrami (30x30cm)
- DVD-čko, zips, stužku
- šijacie pomôčky, šijací stroj

Ako ušiť - Obal na slúchadlá

Ako postupovať?
1. Postup na tento obal bude skutočne jednoduchý. Ako šablónu využijeme DVD-čko, ktoré obkreslíme dvakrát na rubovú stranu látky.
2. Flitre zahladíme do rovnakého smeru a precízne vystrihneme oba kruhy z látky. Jeden z kruhov prestrihneme na polovicu. Pripravte sa však na to, že pri strihaní niektoré flitre rozstrihnete, takže menší neporiadok je v tomto prípade nevyhnutnou súčasťou procesu.
3. Pripravíme si o trošku dlhší zips než sú polkruhy a z oboch strán ich špendlíkmi oň pripevníme a následne prišijeme.
4. Kruhy priložíme lícnou stranou k sebe a skoro po celom obvode zošijeme. Pozor na to, aby ste pri šití mali zips pootvorený.
5. Ešte pred tým, než celý obvod zošijeme, tak na jeho okraj vložíme približne 3 centimetre dlhú stužku v ladiacej farbe. Pri otočení by nám mala takto vytŕčať a bude nám slúžiť ako pútko na prípadné uchytenie.
6. Zips môžeme buď zastrihnúť alebo za pomoci lepidla na látku vlepiť do vnútra. Už nám ostáva len vložiť slúchadlá, zazipsovať a viac sa nestrachovať o ich zamotaný stav.

Ako ušiť - Obal na slúchadlá

Lenka PievarováHeuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.