Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Obal na tablet

V dnešnej digitálnej dobe so sebou nosíme rôznu elektroniku skoro dennodenne. Mnohé z týchto zariadení sú však náchylné na škarabance a iné odretia a preto by sme ich mali dostatočne chrániť. Ochranné nálepky na displej síce na chvíľu pomôžu s novým vzhľadom a ochranou, ale po chvíli tiež začnú vyzerať opotrebovane. Preto je lepšie nosiť vždy elektroniku v nejakom obale. Na mobily je ich dnes skutočne neúrekom, rôzne farby, motívy, atď. Ale pri tabletoch, hlavne tých menej známych značiek, je o čosi zložitejšie nájsť správny obal. V tomto článku si však ukážeme, ako si vyrobiť taký obal, ktorý bude sedieť

Čo budeme potrebovať?

- koženku ľubovoľnej farby
- tvrdý papier
- lepidlo
- gumičku
- šijacie pomôcky, šijací stroj

Ako budeme postupovať? 

1.-2. Ako prvé si na papier prekreslíme tablet, na ktorý bude obal určený a ku každému okraju pridáme 1 centimeter. Potrebujeme prednú a zadnú stranu, bok na uzavretie a dva pásy o trochu širšie než je hrúbka tabletu. Tieto pásy nám poslúžia na vytvorenie rohov, kde sa obal otváraním najviac namáha. Týchto päť častí si prekreslíme samostatne na tvrdý papier a dvakrát  v tvare jedného obdĺžnika na koženku.
3. V treťom bode si všetky tieto časti zlepíme tekutým lepidlom dokopy. Keďže koženka má z rubovej strany jemne savý povrch, nemusíte sa obávať, že by tekuté lepidlo nedržalo.
4. Po celom obvode si obal obšijeme.5.-6. Tablet si položíme na miesto v obale, kde by mal byť umiestnený a vyznačíme si jeho rohy. Na tieto miesta si nameriame gumičky, ktoré následne prišijeme. Takýmto spôsobom zaistíme všetky štyri rohy tabletu.
+ UZATVÁRANIE: Uzatváranie môžeme poriešiť dvoma spôsobmi a to,že na poslednú stranu z ľava pripevníme magnetické zapínanie. Alebo pod pravý dolný roh tabletu našijeme ešte jednu zvyslú širšiu gumičku, ktorou natiahnutím upevníme celý obal tabletu do bezpečia.

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.