Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Obal na tablet

V dnešnej digitálnej dobe so sebou nosíme rôznu elektroniku skoro dennodenne. Mnohé z týchto zariadení sú však náchylné na škarabance a iné odretia a preto by sme ich mali dostatočne chrániť. Ochranné nálepky na displej síce na chvíľu pomôžu s novým vzhľadom a ochranou, ale po chvíli tiež začnú vyzerať opotrebovane. Preto je lepšie nosiť vždy elektroniku v nejakom obale. Na mobily je ich dnes skutočne neúrekom, rôzne farby, motívy, atď. Ale pri tabletoch, hlavne tých menej známych značiek, je o čosi zložitejšie nájsť správny obal. V tomto článku si však ukážeme, ako si vyrobiť taký obal, ktorý bude sedieť

Čo budeme potrebovať?

- koženku ľubovoľnej farby
- tvrdý papier
- lepidlo
- gumičku
- šijacie pomôcky, šijací stroj

Ako budeme postupovať? 

1.-2. Ako prvé si na papier prekreslíme tablet, na ktorý bude obal určený a ku každému okraju pridáme 1 centimeter. Potrebujeme prednú a zadnú stranu, bok na uzavretie a dva pásy o trochu širšie než je hrúbka tabletu. Tieto pásy nám poslúžia na vytvorenie rohov, kde sa obal otváraním najviac namáha. Týchto päť častí si prekreslíme samostatne na tvrdý papier a dvakrát  v tvare jedného obdĺžnika na koženku.
3. V treťom bode si všetky tieto časti zlepíme tekutým lepidlom dokopy. Keďže koženka má z rubovej strany jemne savý povrch, nemusíte sa obávať, že by tekuté lepidlo nedržalo.
4. Po celom obvode si obal obšijeme.

Ako ušiť - Obal na tablet

5.-6. Tablet si položíme na miesto v obale, kde by mal byť umiestnený a vyznačíme si jeho rohy. Na tieto miesta si nameriame gumičky, ktoré následne prišijeme. Takýmto spôsobom zaistíme všetky štyri rohy tabletu.
+ UZATVÁRANIE: Uzatváranie môžeme poriešiť dvoma spôsobmi a to,že na poslednú stranu z ľava pripevníme magnetické zapínanie. Alebo pod pravý dolný roh tabletu našijeme ešte jednu zvyslú širšiu gumičku, ktorou natiahnutím upevníme celý obal tabletu do bezpečia.

Ako ušiť - Obal na tablet

Ako ušiť - Obal na tablet

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.