Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Off shoulder košeľa

Druhý trend, ktorý v tomto postupe znova využijeme, je recyklovanie starého oblečenia, ktoré nenosíme, na nové. Inak tomu ani nebolo v prípade tejto košele, z ktorej sa stal úplne nový kúsok v mojom šatníku.

Ako ušiť - Off shoulder košeľa

Potrebujeme:

- košeľa
- elastická gumička (zakúpite v našom eshope v kategórií „galantéria“)
- nožnice, špendlíky, krajčírsky meter, krieda
- ihla+ niť/ šijací stroj


Ako ušiť - Off shoulder košeľa


Ako postupovať?

1. Vezmeme do ruky krajčírsky meter a odmeriame si vzdialenosť od vrchu ramena cca po pazuchu. Približne to vychádza na 14 centimetrov. Následne si to prekreslíme na košeľu a však nie pôvodnú nameranú dĺžku ale o 2 centimetre menšiu. Špendlíkmi upevníme obe strany košele k sebe aby sa nám pri strihaní nepohli a tak sa nestalo, že by košeľa bola asymetrická.
2. Odstrihneme vyznačenú časť a celú vrchnú líniu zohneme do vnútra tak, aby nám vznikol priestor na navlieknutie elastickej gumy. Celú túto líniu si na okraji znova uchytíme špendlíkmi a zošijeme.
3. Na koniec gumičky si navlečieme spínací špendlík, vďaka ktorému si uľahčíme následné navliekanie gumičky do lemu, ktorý sme si ušili v bode č.2.
4. Gumičku som si ešte pred zošitím dokopy uviazala na uzlík a košeľu vyskúšala aby som poprípade mohla upraviť dĺžku gumičky do potrebnej dĺžky. Keď už sme s dĺžkou spokojné, tak ju zošijeme dokopy a uzlík rozviažeme aby neprekážal v nosení. 


Ako ušiť - Off shoulder košeľa

Tak a hurá do výroby nového kúsku, ktorý sa v tvojom šatníku rozhodne nestratí!Lenka Pievarová 

E-mail Facebook Instagram