Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Pelerína

Jeseň nám spolu s farebným lístím každoročne prináša aj prvé chladné dni, ktoré hlavne zo začiatku nie sú ničím príjemným. Síce letné spomienky zahrejú pri srdci, no rozhodne to na tieto chladné dni stačiť nebude. Avšak vďaka vrstveniu nemusíme dať zbohom ani tenším kúskom z nášho šatníka. Na takéto vrstvenie sú skvelé prehozy, pončá, cardigany a peleríny, ktoré stačí jednoducho obliecť na nátelník, sveter či v chladnejšom počasí na koženú bundu.

Čo budeme potrebovať?

- 1, 5 metra brúsenej koženky
- ľubovoľnú látku na golier
- saténovú stuhu, šijacie pomôcky, šijací stroj 

Ako ušiť - Pelerína

Ako budeme postupovať?

1. Strih, ktorý sa nachádza na konci článku vo veľkosti M, si prekreslíme na papier a ďalej samozrejme na látku. Vystrihujeme 3 časti z látky- 1x zadnú a 2x prednú časť peleríny. Všetky časti obšijeme po vonkajšom obvode.
2. Aby pelerína nebola taká fádna a obyčajná, tak si z látky kontrastnej farby vystrihneme štyrikrát golier. Každé dve strany zošijeme dokopy a obrátime naruby, aby nám vznikli dva protichodné cípy goliera.
3. Takto vytvorený golier preložíme cez horný lem každej z prednej časti peleríny, prichytíme špendlíkmi a prešijeme.
4.-5. Všetky časti si priložíme na seba správnou stranou a po obvode ramien zošijeme. Avšak pozor na to, aby sme nezabudli na približne 25-30 centimetrov dlhé otvory na prestrčenie rúk. Pokiaľ ste sa rozhodli šiť z brúsenej koženky, nie je nutné jej spodný lem obšívať. Ak ste si však vybrali látku, ktorá má sklony k páraniu sa, zaendlovaný spodný okraj je nevyhnutnosť.
6. Približne 1,5 metra saténovej stužky prestrihneme na polovicu a každú jednu časť z nej šetrne prišijeme pod jeden cíp goliera. Týmto spôsobom si vytvoríme štýlové zapínanie v podobe viazania. 

Ako ušiť - Pelerína

Ako ušiť - Pelerína

Ako ušiť - Pelerína

Ako ušiť - Pelerína

Lenka Pievarová

 

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.