Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Recyklovaná sukňa zo svetra

Otázka recyklácie je svetovou témou a veľkou časťou zasahuje aj do módneho priemyslu. Fast fashion značky mesačne produkujú nové a nové kolekcie s nižšou kvalitou a častokrát aj cenou. Ľudia hlavne vďaka nízkej cene nakupujú vo väčšom množstve a tak majú doma mnoho vecí, ktoré nenosia. Práve tieto málo nosené veci sa najčastejšie menia na odpad, no čo tak z niečoho, čo už nenosíme, vytvoriť nový kúsok, ktorý nemá len tak hocikto?

Čo budeme potrebovať?

- starý sveter
- zips
- šijacie pomôcky, šijací stroj
- komponenty na dozdobenie

Ako ušiť - Recyklovaná sukňa zo svetra

Ako budeme postupovať?

1. Ako prvé sa musíme rozhodnúť, akú dlhú sukňu chceme. Miery potom prenesieme na látku a vrchnú časť s rukávmi odstrihneme.
2. Pokiaľ aj váš sveter bol oversized, tak okrem pása budete zaručene musieť zužovať aj bočné strany. Na toto nám skvele poslúži strih puzdrovej sukne, alebo jednoducho obkresliť dobre padnúcu sukňu, ktorú už doma vlastníme.
3. Zadnú stranu nastrihneme na dĺžku zipsu, ktorý tam následne všijeme.
4. Vrchnú časť ohneme o trochu silnejšie než tú spodnú, aby sme docielili efekt pásu. Môžeme si ho však vyrobiť aj z látky, ktorá nám zvýšila napríklad z rukávov.
5. Ja som sa rozhodla na bočné strany našiť folklórnu stuhu, ktorá má za úlohu sukňu oživiť. Môžete však zvoliť napríklad také biele perličky, ktoré sú hitom tejto sezóny. 

Ako ušiť - Recyklovaná sukňa zo svetra

Ako ušiť - Recyklovaná sukňa zo svetra

Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.