Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Retro gumičku

Poznáte tú situáciu, keď si položíte sponky alebo gumičku na nejaké miesto a o chvíľku po nich niet ani stopy? Táto záhada nekonečného strácania gumičiek je problémom snáď všetkých žien a malých parádníc. Jednofarebné gumičky síce nie je vo vlasoch vidno, no občas máme problém ich vidieť aj hocikde inde. Spomínate si však na veľké látkové gumičky, ktoré nosili ešte naše maminy? Presne na také si v tomto článku ukážeme postup.

Ako ušiť - Retro gumičku

Čo budeme potrebovať?

- zvyšky bavlnených látok
- gumy
- šijacie potreby, šijací stroj/ ihla+ niť 

Ako ušiť - Retro gumičku

Ako budeme postupovať?

1. Ako prvé si premeriame obvod zápästia. Podľa tejto veľkosti zistíme ideálnu dĺžku pre gumičku. Takže rovnakú dĺžku odmeriame z gumy a odstrihneme.
2. Pre správny narolovaný efekt, ktorý požadujeme, potrebujeme látku minimálne o 10 centimetrov dlhšiu. Vystrihneme si obdĺžnik široký 5 cm, ktorý prežehlíme a tým si zaručíme jednoduchšiu manipuláciu.
3.-4. Obdĺžnik prehneme vonkajšou stranou do vnútra a po celej dĺžke spolu zošijeme. Vznikne nám tunel, ktorý musíme pretočiť na lícnu stranu. Na toto otáčanie je najlepšie pomôcť si spínacím špendlíkom.
5. Spínací špendlík ešte neodkladajme, použijeme ho na navlečenie gumy do nami vyrobeného obalu z bavlnenej látky.
6. Posledným krokom je zašiť gumičku čo najpevnejšie, inak hrozí jej roztrhnutie. Rovnako tak po celom obvode zošijeme aj konce bavlneného obalu.
Vďaka motívu látky bude ťažšie zapatrošiť takúto pestrú ozdobu do vlasov. 

Ako ušiť - Retro gumičku

Ako ušiť - Retro gumičku


Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.