Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Rolákové šaty

Vonku sa nám začína poriadne ochladzovať a preto je potrebné pretriediť šatník. Letné veci odložiť a dopredu vytiahnuť svetre, šály a teplé oblečenie. Pokiaľ sa však aj vám zacnelo po nosení šiat rovnako ako mne, nezúfajte. Na výrobu teplého oblečenia je skvelá látka s názvom warmkeeper. Tento druh tkaniny zoženiete na našom eshope v rôznych farebných prevedeniach. Z rubovej strany je to hladká teplákovina a vo vnútri ukrýva krátky chlp, ktorý je na pokožke veľmi príjemný. V kombinácií s rolákovým strihom si zaručíme pohodlie a teplo aj v chladný deň.

Potrebujeme:

- 1,65 x 1,8 m warmkeeperu ľubovoľnej farby
- šijacie pomôcky, nožnice, meter..
- šijací stroj 

Ako ušiť - Rolákové šaty

Pracovný postup:

1, Ako prvé si dvakrát vystrihneme telo šiat. Pokiaľ nemáme doma strih, tak si ho jednoducho vyrobíme za pomoci dobre padnúceho trička, ktoré prehneme na polovicu a bez rukávov obkreslíme (+2 cm okraj). Potom už len stačí predĺžiť jeho tvar podľa toho, aké dlhé chceme, aby boli šaty.
2, Vystrihneme si rukávy a následne ich obšijeme. Nie je potrebné obšiť okraje rukávov, pretože budú ohrnuté tak, aby lícna strana warmkeeperu bola viditeľná. Jeho veľkou výhodou je to, že nemá tendenciu k páraniu, takže sa nemusíme obávať nijakých trčiacich nitiek.
3-4. V týchto krokoch si zaendlujeme okraje šiat a spodný lem a prišijeme rukávy.
5, Už nám ostáva vyrobiť len rolákový golier. Vystrihneme si obdĺžnik látky o rozmere 0,80 x 0,40 m. Zošijeme ho po širke a tak nám vznikne okrúhly golier.
6, Jediné, čo už stačí, je pripevniť rolák na golier šiat. Pri látke warmkeeper si však dávajte pozor, aby ste rolák prišili správne. Keď je vyrolovaný dohora, musíme vidieť stranu s krátkym chlpom. Iba tak dosiahneme perfektný hladký vzhľad rolákových šiat, v ktorých nám zaručene bude teplo aj počas chladných dní. 

Ako ušiť - Rolákové šatyAko ušiť - Rolákové šaty


Lenka Pievarová

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.