Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Šaty s golierom

Aj keď to tak vonku ešte nevyzerá, leto sa nám pomaly blíži a v teplom počasí každá z nás ocení priedušný kúsok šiat. Bavlnená látka v kombinácii so strihom bez rukávov, zaručí komfort pri ktorom sa nemusíme báť o mokré škvrny od potu. Zapínanie na golier zahalí jemnú kožu dekoltu a dá voľnosť vaším pažiam.

Čo budeme potrebovať?:
- 2,5 metra ľubovoľnej bavlnenej látky
- gombíky, tenkú gumičku
- pružnú niť
- šijacie pomôcky, šijací stroj

Ako budeme postupovať?:
1. Ako prvé si vystrihneme 2 metre široký obdĺžnik látky, ktorý nám bude tvoriť spodnú časť šiat. Jeho dĺžka závisí od toho, aké dlhé šaty chcete mať. V mojom prípade som zvolila dĺžku po kolená takže cca 75 cm.
2. Z rovnakej látky si vystrihneme vrchnú časť šiat, nezabudneme na zadnej strane spraviť takýto rázporok, ktorý nám bude slúžiť na zapínanie goliera. Vrchná časť šiat je šitá podľa strihu na raglánový pulóver.
3. Všetky vonkajšie okraje šiat začistíme.
4. Sukňu šijacím strojom jemne nariasime, tak aby sa nám zmenšil jej obvod na obvod spodného okraju vršku šiat. Zašpendlíme správnymi stranami dokopy a začistíme overlockom.5. Z rovnakej látky si vystrihneme pás látky s obvodom nášho krku +7cm. Rozžehlíme ho tak, ako keď ideme robiť pás na sukňu.
6. Golier precízne upevníme na prednú aj zadnú časť šiat a obšijeme
7. Do šijacieho stroja si prevlečieme do spodnej cievky pružnú niť a v strede, kde sú šaty prestrihnuté ich takto nariasime minimálne v piatich radoch.  Pokiaľ máte rady voľné strihy šiat tak tento krok môžete kľudne preskočiť.
8. Posledným krokom, ktorý nám ostáva je na golier našiť zapínanie. Gombíkov môžeme zvoliť kľudne aj dva rady, aby boli šaty sedeli pre viac typov postáv.

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.