Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Softshellky

Asi každé dieťa (alebo skôr jeho mama) ocení, ak má v zime riťku v suchu a môže sa v pohode váľať po zemi. V ponuke je naozaj veľké množstvo krásnych softshellových látok, tak prečo to nevyužiť. Tu je jednoduchý návod ako nato. Teda je určený skôr pre tie, ktoré už mate čo, to odšité. Ale nebojte sa, aj začiatočníčky by to mohli zvládnuť.

Potrebujeme:

Zoznam dielov (striháme 2x):
  1. predný diel nohavíc
  2. bočný diel nohavíc
  3. zadná diel nohavíc
  4. vrecko
  5. vrecko
  6. patent okolo pása
  7. patent na nohy

Postup:

  1. Podľa obrázka č.1 si zhotovíme strih2. 
Zo softshellu vystrihneme diely 1-3 (ja som použila cik-cak nožnice, aby sa mi látka nepárala), z teplákoviny striháme diely 4-5 a z patent 6-7. Ako na obrázku č.2.3. Vrecko (diel 4 ) našpendíme na predný diel nohavíc (diel 1) lícom k lícu a zošijeme. Po zošití v oblej časti vrecko pár krát nastrihneme, prevrátime do rubu a z lícovej strany prešijeme. Obrázok č.3.4. Prišijeme spodný diel vrecka (diel 5) na vrchný diel vrecka (diel 4). Obrázok č.4.5. Bočný diel nohavíc (2) prišijeme na predný diel (1) a potom k tomu prišijeme zadný diel nohavíc (3). Vytvoríme tak „tunel“ pre pravú a ľavú nohavicu. Obrázok č.5.6. Zošijeme pravú a ľavú nohavicu dokopy ako na obrázku č. 6.
7. Pripravíme si patenty, zošijeme ich ako je na obrázku č.7.


Pozor, na stroji treba použiť elastický steh, aby látka okolo pásu a nožičiek ostala pružná. Prípadne môžte použiť overlock, kto má :)

8. Patenty prevrátime do líca, ako na obrázku č.8.9. Nakoniec ich prišpendlíme a našijeme na nohavice. Znovu nezabudnite použiť elastický steh. Obrázok č.910. A máme hotovo ako na obrázku č.10.Tento strih je naozaj veľmi vďačný, nohavice sa ľahko obliekajú, sú dosť široké a znesú pod sebou aj dve vrstvy oblečenia a pritom v nich niesu deti ako snehuliaci.

Držím palce pri šití a prajem krásny deň.
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.