Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Sukňovú zásteru

Keď sa nám povinnosti hromadia, nie je vždy možné vyzerať perfektne. Všetko, okrem toho ako vyzeráme, kladieme do popredia. Ale čo tak vyzerať aj pri varení alebo pečení trendy a šik? Aj to sa dá, vďaka vhodne zvolenej kuchárskej zástere. V tomto článku sa dočítate ako si ušiť zásteru, ktorá svojím strihom zdôrazňuje ženské krivky a robí tak z každej ženy princeznú.

Na výrobu takejto zástery budeme potrebovať:

- bavlnenú vzorovanú látku
- jednofarebnú látku
- šijacie potreby 

Ako ušiť - Sukňovú zásteru


Ako postupovať pri výrobe zástery?

1, Prvý krok je vybrať si správny motív látky, na našom eshope v kategórií bavlnené látky si určite vyberiete. Následne si z látky vystrihneme obdĺžnik vo veľkosti 140x45 cm.
2, Celú spodnú stranu a obe bočné môžeme zaendlovať.
3, Z jednofarebnej látky bez motívu si vystrihneme pás s rozmermi 210x15 cm. Žehličkou si zahnutý pás prežehlíme a tak si  dopomôžeme, aby držal tvar pri obšívaní.
4, Na vzorovanej látke spravíme protichodné záhyby približne po 15 cm a upevníme ich špendlíkmi. Následne ešte neobšitý pás látky vložíme na horný lem, aby nám na oboch stranách ostala rovnaká časť, ktorou budeme zásteru viazať.
5, Z rovnakej látky si vystrihneme dva väčšie polo oblúky, ktoré spolu zošijeme a spravíme horný lem.
6, Zadnú časť tohto vrecka vložíme do stredu zástery pod pás látky na uväzovanie. Celú zásteru po dĺžke zašijeme a je to! 

Ako ušiť - Sukňovú zásteruLenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.