Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Sukňu na zavinovanie

Leto je obdobím šiat, šortiek, topov, sukní a všetkého s krátkym alebo voľným strihom. Rôzne strihy nám poskytujú mnoho možností a nespočet kombinácii. Ukážeme si, ako si jednoducho za pár minút vyrobiť zaujímavý zavinovací strih sukne, ktorý sa dá pretvoriť aj do šiat.

Čo budeme potrebovať?

- 2m látky ľubovoľného vzoru
- šijacie pomôcky, šijací stroj

Ako budeme postupovať?

1, Postup na túto sukničku bude veľmi jednoduchý a zvládne ju ušiť aj začiatočník. Ako prvé si vystrihneme z látky obdĺžnik látky, ktorého spodné okraje zaoblíme. Dĺžka by mala byť taká ako váš obvod bokov+20cm, šírka záleží už len na vašich preferenciach.
2. Na bočné a spodný okraj budeme prišívať volánik, preto si musíme z látky vystrihnúť dostatočne dlhý pásik so šírkou 10-15cm, ktorého strany zaendlujeme.
3,-4, Po vonkajšom obvode prišijeme volánik. Pre väčší wow efekt, môžete pás látky nazbierať a tým pádom bude pekne navlnený po celom obvode.
5. Z rovnakej látky si vystrihneme obdĺžnik látky, z ktorého vytvoríme pás na našu sukňu. Pripevníme ho špendlíkmi.
6, Pred prišitím pásu, si zo saténovej stužky odstrihneme 2x 1meter a pripevníme ho na konce pásu sukne. Následne celý pás aj so šnurovaním prešijeme. Už stačí iba zvoliť ľahký top, previazať sukňu, obuť sandálky a zažiariť :)

Ako ušiť - Sukňu na zavinovanie

Ako ušiť - Sukňu na zavinovanie

Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.