Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Tylová sukňa

Každá žena sa aspoň raz za svoj život chce cítiť ako rozprávková bytosť, ktorá aj napriek trpkým cestám osudu našla svoj dôvod na úsmev. Možno šťastie princeznej nespočíva v princovi, ktorému patrí jej srdce, ale v láske ku krásnym šatám. Práve tylová sukňa je presne takým prvkom v šatníku, vďaka ktorému sa môžete cítiť rozprávkovo, či už s mužom, alebo osamote.

Čo budeme potrebovať?

- 1 meter bavlnenej látky
- 3 metre tylu v rovnakej farbe ako bavlnená látka
- gumu
- ozdobnú stužku
- krajčírske pomôcky + šijací stroj

Ako ušiť - Tylová sukňa

1. Ako prvé si podľa obvodu nášho pása vystrihneme z látky obdĺžnik rovnakej dĺžky (+ 3 centimetre). Jeho šírka závisí od stuhy, ktorá bude tvoriť jeho prednú stranu. Vnútorné okraje zažehlíme do vnútra a prežehlíme pás na polovicu.
2. Na takto pripravený pás po celej dĺžke pripevníme ozdobnú stuhu, ktorú následne po oboch jej stranách prišijeme.
3. Z rovnakej bavlnenej látky si vystrihneme obdĺžnik so šírkou látky 140 centimetrov. Dĺžka závisí od toho, akú dlhú sukňu chceme, v mojom prípade to bolo 58 centimetrov aj s rezervou na záhyby. Túto látku z oboch strán olemujeme a naskladáme ju na dĺžku, ktorá je 20 centimetrov väčšia než náš obvod pása. Tieto centimetre navyše nám neskôr odstráni guma, vďaka ktorej sukňa nepotrebuje iné zapínanie. Látku po celej šírke zošijeme.
4. Tyl si nastriháme na rovnakú dĺžku, no šírka bude o pár centimetrov dlhšia než dĺžka bavlnenej spodničky. Na takto nastrihaných pásoch látky vytvoríme menšie sklady (na každej vrstve samostatne). Pomáhame si upevňovaním každého záhybu špendlíkmi a celú tylovú časť po vrchnej strane prešijeme.
5. Tylovú časť pripevníme o bavlnenú spodničku a prišijeme. Po celom obvode nasadíme pás správnom stranou dopredu a po spodnej strane ho prišijeme o sukňu.
6. Posledné, čo nám zostáva urobiť, je navliecť do pása gumu, ktorá má o 10 centimetrov menej než obvod nášho pása, zošiť jej oba konce dokopy a rovnako tak zašiť aj otvor, ktorým sme gumu navliekali. 

Ako ušiť - Tylová sukňa

Ako ušiť - Tylová sukňa


Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.