Využi skvelý vernostný program
Vyhľadávanie

Ako ušiť - Tylový top

Na výrobu takéto topu budeme potrebovať:
- čierny tyl
- eko koženky
- tyl ľubovoľnej farby
- korálky
- šijacie potreby

 

Ako ušiť - Tylový top

 

POSTUP:

1, Keďže tyl je veľmi jemná látka, s ktorou sa horšie pracuje, tak pre jednoduchšiu manipuláciu si tyl preložíme na polovicu. Následne buď podľa trička alebo makety obstrihneme tyl a po okrajoch ho pospíname špendlíkmi. Keďže v mojom prípade má ísť o predĺžený top, tak som zámerne nechala celú spodnú časť rovnú.  Rovnako tak si z tylu vystrihneme aj ¾ rukávy.
2, Výstrih a obe bočné strany zaendlujeme a prišijeme ¾ rukávy. Na spodnú stranu môžete spraviť lem, ale ak nie, tak sa nič nestane, pretože tyl sa nebude párať.

 

Ako ušiť - Tylový top

 

Sieťovaný top už máme ušitý a teraz nám ostáva tá najmenšia robota, a tou sú výšivky. Ja som sa rozhodla pre zlato- ružovú kombináciu. Takže zo zlatej a ružovej koženky som vystrihla okrúhle a podlhovasté listy. 

 

Ako ušiť - Tylový top

 

Keďže žiadna rastlina nie je taká krásna, aká je krásna s kvetmi, ani tie nesmú na našom tope chýbať.
Na výrobu jedného kvietku budeme potrebovať 5 štvorčekov tylu, ktoré všetky ohneme dvakrát na polovicu. Takto ohnuté ich v strede zošijeme a pridáme sklenené/plastové korálky. Posledným krokom na výrobu tylového kvietku je vziať nožnice a zastrihnúť ho do požadovaného tvaru. 

 

Ako ušiť - Tylový top

 

3, Na sieťovaný top si najprv všetky aplikácie pripevníme a dobre prezrieme, či sa nám páči ich umiestnenie. Odporúčam skúšať na bábike, pretože pri obliekaní by ste sa mohli špendlíkmi nepekne poškriabať.
4, Lístky prišívame obyčajným stehom po všetkých vonkajších okrajoch a kvietky stačí jemne prešiť stredom.

 

Ako ušiť - Tylový top

 

Takýto top je vážne multifunkčným kúskom, ktorý sa v žiadnom šatníku nestratí. Rovnako skvelo vyzerá  v kombinácií s rifľami a teniskami ale aj tielkovými šatami a topánkami na podpätkoch . 

 

 

 

 

Lenka Pievarová.

 

 

 

 

 

 

E-mail Facebook Instagram