Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Úpletové šaty bez strihu

Každú z nás, ktorá šije, alebo skúšala niečo šiť, už určite v živote potrápil nejaký strih. Či už obkresľovanie, prekresľovanie alebo značenie. V tomto článku si ukážeme ako na rýchle a efektívne jesenné šaty z úpletu bez použitia žiadneho strihu. Pri takto jednoduchých šatách by bol úplne zbytočný. Avšak napriek tomu, že na výrobu šiat nie je potrebný žiadny strih, šaty pôsobia ležérne a efektívne, stačí len zvoliť správnu farbu materiálu.

Čo budeme potrebovať?

- 1,5m. úpletu ľubovoľnej farby
- šijací stroj+ šijacie potreby

Ako budeme postupovať?

1. Ako prvé si pripravíme látku, vyžehlenú ju preložíme na polovicu, tak aby nám vznikol obdĺžnik. Dĺžka obdĺžnika závisí od toho, aké dlhé šaty chceme a šírka je na veľkosť M ideálna 85-90 centimetrov.

2. Každý jeden obdĺžnik látky si samostatne zaobšijeme. Buď konce klasicky zaendlujeme, alebo si ich zaobšijeme zahnutím na dvakrát do vnútra.

3. Keď  máme všetky okraje prednej aj zadnej časti zaobšité tak je potrebné vymerať si miesta na rukávy a otvor na hlavu. Látku si preložíme na polovicu a od polovice na každu stranu necháme cca 18cm, a zvyšnú látku zošijeme dokopy. Prieramky meriame od vrchného okraja na dĺžku cca 20 cm.

4. Zvyšnú látku na bočných stranách zošijeme správnymi stranami k sebe, šaty už iba obrátime a sú hotové.

5. Aby šaty pekne tvarovali postavu, je potrebné si k nim vyrobiť opasok. Môžete na to použiť aj inú látku, no ja som sa rozhodla využiť rovnaký úplet ako na šaty.

6. Vystrihneme si pruh látky dlhý cca 130 centimetrov, ktorého strany zahneme do vnútra a následne po celom obvode prešijeme.

Ako ušiť - Úpletové šaty bez strihu

Ako ušiť - Úpletové šaty bez strihu

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.