Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Vankúšik v tvare písmena

Poznáte ten pocit, keď Vám z nejakej krásnej látky ostanú zvyšky a je ich Vám ľúto vyhodiť? Látka nemusela byť ani veľmi drahá, ale vo Vašom srdci si našla špeciálne miesto. Mnohokrát si ani neuvedomíme, že zo zbytkov sa dá ešte čo-to pekné vytvoriť. Práve aj takýto vankúšik si môžete vyrobiť z látky, ktorú by ste inak už vyhodili. Vankúš je vhodný ako dekorácia postele tých najmenších, ale nemusí zdobiť len posteľ. Čo tak mu vybrať pekné miesto v knižnici alebo povesiť ho na stenu?

POTREBUJEME:

- dve rozdielne látky
- výplň
- šablónu písmena
- šijacie pomôcky
- šijací stroj / ihla+niť 

Ako ušiť - Vankúšik v tvare písmena

AKO POSTUPOVAŤ?

1, Na úplom začiatku je potrebné si vyrobiť šablónu, podľa ktorej sa budeme ďalej odvíjať. Môžeme si ju vytlačiť alebo jednoducho len obresliť z obrazovky počítača. Na začiatok však odporúčam vybrať si písmeno, ktoré má čo najmenej hrán.
2-3, Šablónu si obkreslíme dvakrát na látku a vystrihneme.
4, Hlavnú časť vankúšika sme si vyrobili už v predošlom kroku, teraz nám teda ostáva nemenej dôležitá časť a tou sú okraje. Na písmeno veľké cca 20cm si odstrihneme pás látky vo veľkosti 8x100cm.
Tento pás látky musíme prišiť po vonkajších okrajoch celého písmena. V momente, kedy sa dostaneme na uhol je potrebné látku ohnút o 90° a pokračovať tak po celom obvode. Rovnako tak prišijeme aj druhú časť písmena k bočnej strane.
5, Pri prišívaní si však necháme otvor, cez ktorý vankúšik vyplníme. Na výplň som zvolila vatelín, ktorý sa používa ako výplň najčastejšie.
6, Ručne tento otvor zašijeme a pokiaľ je ešte niekde nejaká nerovnosť na vankúšiku jemne ju ihlou poupravíme.
A bytová dekorácia, ktorá je skvelá aj ako darček, je na svete ! 

Ako ušiť - Vankúšik v tvare písmena

Lenka Pievarová
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.