Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Vesta z brúsenej koženky

Pre toto chladné obdobie, ktoré vonku pretrváva, je charakteristické nosenie búnd či kabátov. Avšak pokiaľ rady nosíte tričká, ktoré sú z tenšej bavlny, tak takúto vestu si pokojne môžete obliecť pod kabát. Vďaka rubovej strane, ktorá je celá z teplého fleecu, vás zvládne dokonale zahriať aj osamote. Preto ju využijete aj v neskorších jarných dňoch.

POTREBUJEME:

- 1 meter bežnej šírky brúsenej koženky s fleecom ľubovoľnej farby
- šijacie pomôcky (nožnice, niť, špendlíky, meter..)
- šijací stroj

Ako ušiť - Vesta z brúsenej koženky

Ako ušiť - Vesta z brúsenej koženky

AKO POSTUPOVAŤ?

1-2, Na začiatku všetkého je samotná predstava veci, ktorú chceme ušiť. Pre lepšie šitie môžete vyskúšať vizualizáciu oblečenia na svojom vlastnom jednoduchom návrhu. Pokiaľ tento krok preskakujete, tak podľa rozmerov vyššie uvedeného strihu (rozmery veľkosť M) si z jedného kusu látky vystrihneme zadnú časť vesty.
3, Látku si po šírke preložíme na polovicu (fleecovou stranou dovnútra) a vystrihneme aj dve predné časti vesty.
4, Táto látka, práve vďaka svojej pevnosti koženky, sa pri rovnomernom strihaní vôbec nepára, preto nie je nutné obšívať jej okraje. Avšak aj napriek tomu som sa to rozhodla urobiť. Zadnú časť obšijeme zospodu, rovnako tak aj obe predné strany, ktoré tiež obšijeme  z vnútornej strany.  Obšívame tak, že jeden centimeter fleecovej strany ohneme von a prešijeme zig-zag stehom. Ten vďaka bohato mäkkému fleecu nebude skoro vôbec viditeľný.
5, Jediné, čo nám zostáva urobiť, je zošiť všetky tri časti vesty dokopy rovnako za pomoci zig- zag stehu, ktorý zaručí vysokú pevnosť a minimálnu viditeľnosť.
6, Ako môžete vidieť, olemovanie je len estetickou záležitosťou. Rukávy v mojom prípade ostali bez neho a napriek tomu sa nijako látka nepára. 

Ako ušiť - Vesta z brúsenej koženky

Ako ušiť - Vesta z brúsenej koženkyLenka PievarováHeuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.