Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Vianočný škriatok

Počas obdobia adventu si ľudia už odjakživa snažili skrášliť a vyzdobiť svoje príbytky. Po dobe plastových ozdôb sa znova do popredia dostávajú tie, ktoré sú vyrobené vlastnými rukami. Na výrobu takýchto ozdôbok nám poväčšine postačí materiál, ktorý už doma máme a preto ich výroba nie je finančne nákladná. Postačí nám k nej len trocha času a lásky.

Čo potrebujeme?

- koženku, bavlnenú látku, umelú kožušinu, silónové pančuchy
- duté vlákno na výplň
- šijacie pomôcky, tavnú pištoľ, šijací stroj

Ako budeme postupovať?

1. Na telo vianočného škriatka potrebujeme vyrobiť z koženky kužeľ. Ten si vystrihneme podľa návrhu, ktorý nájdeme pod fotopostupom.
2. Vystrihnuté časti kužeľa pripevníme špendlíkmi a zošijeme, jednoduchšie je šiť ho ručne. Do vnútra vložíme duté vlákno a prišijeme okrúhly spodok.
3.-4. Z bavlnenej látky vystrihneme vianočné čiapky, ktoré po celom obvode zošijeme na stroji a obrátime na správnu stranu. Taktiež ako kužeľ, aj čiapku vypcháme dutým vláknom, no teraz s ním budeme šetriť a vypcháme hlavne špic čiapky.
5. Do silónovej pančuchy strčíme malé množstvo vlákna a zviazaním vytvarujeme guličku, ktorá bude vytvárať škriatkov nos. Pokiaľ je nos príliš biely, postup so silónkou zopakujeme.
6. Z umelej kožušiny si vystrihneme trojuholník, ktorý bude tvoriť škriatkovu bradu.7. Z látky ladiacej farby si vystrihneme dva pásy, ktoré po stranách zošijeme a za pomoci spínacieho špendlíka obrátime.
8. Zohrejeme si tavnú pištoľ a najprv prilepíme bradu, čiapku potom nos a pod bradu prilepíme aj škriatkove nohy. Lepíme na stranu kužeľa, na ktorej sa nachádza šev, ktorým sme kužeľ spájali.
9. Čo by to bolo za škriatka bez vianočných papučiek, tie som jednoducho vystrihla z koženky obšila, pridala korálku a tavnou pištoľou prilepila na konce škriatkových nôh.
Lenka Pievarová
Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.