Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Zavinovacia sukňa

Plesy, stužkové, venčeky, tanečné... Žiadna z týchto spoločenských akcií by nebola taká špeciálna bez krásnych žien v krásnych šatách. Pokiaľ sa chystáte jednorázovo na takéto podujatie, alebo si len proste neoblečiete jedny šaty dvakrát, mám pre vás riešenie. Ušitie dlhej sukne, ktorú môžete kombinovať s rôznymi topmi a tak vykúzliť stále iný outfit, bude výhodné pre vás aj vašu peňaženku.

Potrebujeme:

- látku ľubovoľného vzoru (2,5 x 1,5 m)
- gombíky
- šijacie potreby

1, Prvým krokom k výrobe tejto sukne je dobre si premerať dĺžku od nôh k pásu. Pokiaľ si však chcete obuť podpätky, pridajte na dĺžke plusové centimetre. Pokiaľ máte šírku pása okolo 70cm, zo šírky dvoch metrov látky je potrebné robiť približne 13 cm záhyby. Všetky záhyby si takto pripevníme špendlíkmi a pred zošitím vyskúšame či sukňa prevyšuje približne o 15 cm.
2, Keď sme si už isté šírkou a dĺžkou sukne, môžeme sa vrhnúť na lemovanie. Pri výrobe 1 cm lemov si pomáhame žehličkou, vďaka ktorej bude naša práca presnejšia.
3-4, Podľa obvodu nášho pásu + 15 centimetrov si vystrihneme pruh látky, na ktorom zažehlíme lemy a preložíme na polovicu. Takto si vytvoríme pás, ktorý prišijeme po celej vrchnej časti sukne.
5, Na látku pása, ktorá bude pri tele vyrobíme dierky na gombíky.
6, Z vnútornej strany vrchnej časti pása prišijeme gombíky v rovnakom počte ako sme si predtým vytvorili dierky.

Ako ušiť - Zavinovacia sukňa

Jediné, čo zostáva, je zapnúť sukňu a zažiariť! 

 

Ako ušiť - Zavinovacia sukňaLenka Pievarová
 

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.