Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Detský nákrčník

Detský nákrčník je jeden z najjednoduchších projektov na šitie. Ak ste doteraz váhali, že sa do nejakého projektu pustíte, už nemusíte. Nepotrebujete veľa látky, času ani zručností :D

Čo potrebujete?

  • Pružnú hrejivú a príjemnú látku. Nákrčník je dvojvrstvový, na prechodné obdobie vám stačí použiť bežný úplet, na zimu by som odporučila fleece alebo teplákovinu. Ja veľmi rada šijem i z vlnených úpletov. Je to len a len na vás, fantázie sa medze nekladú :)

  • Rozmer látky: šírka sa odvíja od pružnosti látky a hlavičky dieťatka. Nižšie nájdete tabuľku odporúčaných rozmerov. Ráta s elasticitou látky 20-30%. Pokiaľ máte menšiu, alebo si nie ste isté, odporúčam pre istotu pridať pár centimetrov do šírky. V prípade potreby nákrčník jednoducho zúžite. 
 
Obvod hlavičky40424446485052
Šírka látky78 cm82 cm84 cm88 cm92 cm96 cm100 cm
Dĺžka látky72 cm72 cm72 cm72 cm72 cm72 cm72 cm
 
Látku vystrihnite do požadovaného rozmeru.Teraz sa pustíme do šitia. To bude ozaj rýchle. Len si dajte pozor, aby ste šili pružným švom (najlepšie overlockový, ale použiť môžete i cik-cak). Okraje látky vždy začistite.
 
1) Látku prehneme pozdĺžne na polovicu. Zošijeme.


 
2) Látku obrátime tak, aby sme mali šev skrytý vnútri nákrčníka. Prežehlíme. Teraz prišijeme k sebe bočné strany nákrčníka. Odporúčam si ich najprv ručne zošiť stehovacou niťou. Ide o 4 vrstvy látky, ktoré sa „ľúbia“ posúvať. Bez tejto predprípravy vám začiatok a koniec švu nemusí nadväzovať a nevyzerá to pekne.

Prešijeme a začistíme. Nákrčník obrátime, prežehlíme a máme hotovo.Vaša tvorivá mama

(www.tvorivamama.sk)
Sme tam kde ste aj vy

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.