Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Letný top na ramená

Rovnako ako minulý rok, aj tento sú hitom sezóny topy, ktoré dokonalo odhaľujú ženské ramená. V teplom letnom počasí nie je nič príjemnejšie, než dobre zvolené oblečenie z priedušného materiálu. Preto som si na výrobu tohto odhaľujúceho zvršku vybrala úplet s digitálnou potlačou, ktorý je chladivý a priedušný. Vďaka svojmu crop strihu sa tento kúsok bude skvelo kombinovať s oblečením s vysokým pásom, ktoré krásne lichotí postave.

Ako ušiť - Letný top na ramená

Potrebujeme:
- úplet s digitálnou potlačou (1m)
- krajčírska guma (1,5m)
- šijacie pomôcky, šijací stroj, ihla+ niť

Ako ušiť - Letný top na ramená

Ako postupovať?
1. Z látky si vystrihneme o 40 centimetrov dlhšiu látku, než je náš obvod cez prsia. Šírka látka závisí od toho, aký dlhý top chceme mať. V mojom prípade je to 45 cm. Túto látku po šírke spolu zošijeme.
2. Približne tri centimetre z vrchnej strany látky zahneme do vnútra a zošijeme. Nezošijeme po celej dĺžke, ale najlepšie na bočnej strane musíme nechať malý nezašitý otvor.
3. Z krajčírskej gumy si vystrihneme presnú dĺžku podľa našich rozmerov pod pazuchami.
4. Gumu pripevníme na spínací špendlík a otvorom, ktorý sme nezašili navlečieme do tunela na vrchnej strane topu.

Ako ušiť - Letný top na ramená

5. Z rovnakej látky si vystrihneme o 25 centimetrov dlhšiu látku než je náš obvod ramena. Šírka látky na výrobu rukávov ostáva rovnaká, akú sme si zvolili na dĺžku topu.
6. Rovnako ako pri tope aj pri rukávom musíme ušiť tuneli, do ktorých následne navlečieme gumu v dĺžke obvodu našich ramien.
7. Po bokoch stredovej časti prišijeme rukávy. Na tento proces je lepšie použiť ihlu a prišiť ich precízne niťou vo farbe látky.
8. Aj napriek tomu, že úplet nemá sklony k páraniu, tak zaendlované okraje pôsobia rozhodne úhľadnejším dojmom. Preto približne 1 centimeter zahneme do vnútra a obšijeme. A hurá do ulíc s novým ľahkým zvrškom vhodným do horúceho počasia ;).

Ako ušiť - Letný top na ramená

Ako ušiť - Letný top na ramená

Ako ušiť - Letný top na ramená

Lenka PievarováHeuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.