Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Peplum sukňa

Nie každej z nás príroda nadelila krivky, ktorým lichotí obtiahnuté oblečenie a obzvlášť nie tzv. bodycon šaty či sukne. Pokiaľ nemáte viditeľný rozdiel medzi pásom a bokmi, alebo vás trápi väčšie bruško, je vhodný strih peplum. Tak sa nazýva riasenie okolo vrchnej časti pása, ktoré môže byť rôzne dlhé, zväčša však iba do úrovne bokov. Táto nariasená časť dokonale vytvára ilúziu užšieho pása a širších bokov teda postavu presýpacích hodín, ktorá nikdy nevyjde z módy. Táto sukňa je veľmi variabilná a dá sa nosiť na rôzne príležitosti stačí ju len dobre skombinovať.

Ako ušiť - Peplum sukňa

Čo budeme potrebovať?

-1,5 metra úpletu
- šijacie pomôcky
- šijací stroj

Ako ušiť - Peplum sukňa

Ako postupovať?

1. Keďže je úplet veľmi elastická látka, ktorá sa bez problémov prispôsobí krivkám, tak  na výrobu sukne z takejto látky nie je nutné použiť zapínanie ani zášívky. Stačí si premerať obvod pása, bokov a mierne rozkročených stehien. Takto si vytvoríme oblý strih sukne, ktorý vystrihneme dvakrát.
2. Takto vystrihnuté diely otočíme na ruby a po bočných okrajoch zošijeme.
3. Vrchnú aj spodnú stranu iba zahneme do vnútra a olemujeme.
4. Prichádza čas na výrobu peplum sukničky. Na jej výrobu si pripravíme 10 centimetrov široký pás, ktorý bude dlhý ako náš obvod pása+ 3 centimetre a ďalej 20 centimetrov široký pás, ktorého dĺžka závisí od toho ako veľmi nariasený ho chcete. V mojom prípade išlo o látku dlhú 140 centimetrov, na ktorej som vytvorila 8 protichodných záhybov.

Ako ušiť - Peplum sukňa

5. Širší pás po celom obvode olemujeme a naskladáme tak, aby bol rovnako dlhý ako obvod pásu.
6. Užší pás preložíme na polovicu a do jeho vnútra založíme vrchnú časť sukne a rovnako tak peplum. Starostlivo to uchytíme špendlíkmi a prišijeme.

Ako ušiť - Peplum sukňa

Ako ušiť - Peplum sukňa

Ako ušiť - Peplum sukňa

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.